Mobil

Pandemi İzolasyon Takip Projesi'nin detayları belli oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından duyurulan ve evde izalosyon sürecinde bulunanları takip etmek için kullanılacak Pandemi İzolasyon Takip Projesi'nin detayları belli oldu.

Pandemi İzolasyon Takip Projesi'nin detayları belli oldu

Konuyla ilgili detaylar İletişim Başkanlığı tarafından paylaşıldı. Proje, kanuni yetki çerçevesinde gerekli izinler alınarak Sağlık Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlığı ve tüm GSM operatörlerinin iş birliğiyle uygulamaya alındı.

Pandemi İzolasyon Takip Projesi'nin detayları belli oldu


Pandemi İzolasyon Takip Projesi ile;

  • Koronavirüs yani Covid-19 riski nedeniyle evde izolasyon altında bulunması gereken kişiler evlerini terk ederse, telefonlarına uyarı mesajı gelecek.
  • Ayrıca otomatik çağrı teknolojisi aracılığıyla bu kişilerle anında iletişime geçilecek ve kendilerinden izolasyon altında bulunmaları gereken yere dönmeleri istenecek.
  • Uyarıya riayet etmeyen ve ihlale devam edenlerin durumu ilgili emniyet birimleriyle paylaşılacak, gerekli idari önlem ve yaptırım uygulanması sağlanacak.
  • Yol kontrolü yapan emniyet ekipleri, kişinin bilgilerini sorgulayarak izolasyon ihlali yapıp yapmadığını öğrenebilecek.
Yorumlar
Lan Kasa Da Papel VAR
Bizim sivrizekalı aslan parçaları Nokia3310 ile sokağa çıkar, akıllı telefonunu evde bırakır
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.