Mobil

PC üzerinden iOS 8.1.2 JailBreak nasıl yapılır? [Videolu Anlatım]

JailBreak yapmak ve iOS dünyasının kapılarını sonuna kadar açmak ister misiniz?


JailBreak ile ilgili sizlere zaman zaman bilgi vermekteyiz. JailBreak eskiden çok ama çok zor bir şekilde yapılıyordu. Araçlar yoktu ve telefonun içine bazı kodların yazılması gerekiyordu. Herşey gibi JailBreak'te kolaylaştı ve artık tek bir tuşa basarak telefonlarımızı ve tabletlerimizi sadece AppStore'a bağımlı kalmaktan kurtarabiliyoruz.

JailBreak ile gelen Cydia Marketten istediğiniz uygulama ve oyunu cihazınıza indirebilmektesiniz. Bu noktada ise Apple'ın "JailBreak yaparsanız telefonun garantisi bozulur" yaptırımı ile karşı karşıya kalmaktayız. Kendi ekosistemini korumak isteyen Apple'ın bu tavrını anlamak gerçekten imkansız. Google'ın kendi telefonlarını root izinli şekilde piyasaya sürerken Apple'ın bu tarz bir yaptırımı kullanıcılarına sunması bizim için bile oldukça tuhaf görünmektedir.

Dilerseniz bu yazımızda TaİG grubunun yaptığı iOS 8.1.2 JailBreak'i telefonunuza nasıl kuruyorsunuz bunu anlatalım.

  • Öncelikle Windows tabanlı bilgisayarınıza TaİG JailBreak Takımının programını buraya tıklayarak indiriyorsunuz. 
  • Telefonunuzu data kablosuyla bilgisayarınıza bağlıyorsunuz.
  • Ayarlar kısmına girerek Touch ID ve parolayı kaldırıyorsunuz. Bu gerçekten çok önemli bir ayar.
  • iCloud hesabınızdan, iPhone'umu bul seçeneğini iptal ediyorsunuz.
  • Telefonu kesinlikle ama kesinlikle Uçak Moduna alıyoruz.
  • Masaüstüne kaydettiğiniz TaİG JailBreak dosyasına sağ tık yapın ve yönetici olarak çalıştırın.
  • TaiG programının cihazınızı algılaması biraz uzun sürebilir, lütfen telaşlanmayın. Program açıldığında doğru firmware sürümü gösteriyorsa, hemen Cydia 1.1.16 altında, Çince yazılı olan seçeneği kaldırın. Burası gerçekten çok önemli lakin telefonuzun tamamen Çince yapabilirsiniz ve malesef geri dönüşü olmaz.
  • Yeşil Jailreak tuşuna basın ve arkanıza yaslanıp beklemeye başlayın. Telefonunuz ortalama 4 ile 7 dakika arasında açılacaktır.

Tüm bu işlemlerin nasıl yapıldığını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.