Mobil

Pegatron'da iPhone 6 Plus hareketliliği

Rekor satış rakamları Apple'ın üretim tarafını yine zora soktu.

Pegatron'da iPhone 6 Plus hareketliliği

Apple şirketinin uzun zamandır iPhone ve iPad'lerini emanet ettiği Çinli Pegatron firması artan iPhone 6 talebini karşılamak için üretim kapasitesini artırdı. Yerel kaynakların bildirdiğine göre, Apple'ın iPhoneların yarısını emanet ettiğ Foxconn firması ise talepleri karşılamakta zorlanıyor.

Teknoloji kulislerinde yaklaşan yılbaşı satışlarıyla artan iPhone talebini karşılamak için Pegatron'un devreye gireceği konuşuluyor. Pegatron yetkilileri ise medyada yer alan bu haberler konusunda henüz bir açıklama yapmadı.

Ancak Nikkei'nin haberine göre, Pegatron'un patronu Jason Cheng Pazartesi günü yatırımcılarına yaptığı açıklamada, "Pegatron 2014'te üretim kapasitesini artırmak için 200 milyon dolarlık yatırım yaptı. 2015 yılında bu rakam 300 milyon doları bulacak." dedi.

1415700355_pegatron-1.jpg

Dünyanın önde gelen OEM üreticisi Pegatron Apple'ın iPhone ve tablet satışlarından büyük kazanım elde etti. Her ne kadar firmanın bilgisayar parçası departmanı 2014 3 . çeyreğinde zarar etse de iletişim departmanı yüzde 10 kar elde etti.

İlk olarak Apple'ın iPhone 5c modelinin montajında devreye giren Pegatron'un talebi karşılamakta sıkıntı yaşadığı ileri sürülen Foxconn'un yerine iPhone 6 Plus işine de el atacağı teknoloji kulislerinde iyiden iyiye dile getiriliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.