Mobil

Nokia'dan kamerası ile devrim yapacak akıllı telefon!

Pentax lensli kamera ile Nokia akıllı telefon beş mercekli kameraya sahip olacak.


Muhtemelen birçoğunuz, altı yıl önce Nokia'nın, inanılmaz 41 megapiksel kameraya sahip olan dünyanın ilk telefonu Nokia 808 PureView’i tanıtarak akıllı telefon endüstrisini hayrete düşürdüğünü hatırlıyorsunuzdur.

Öyle görünüyor ki, Finlandiya şirketi (HMD Global) artık pazara başka bir şaşırtıcı cihaz getirmek için çalışıyor. İddialara göre tanıtılacak bir akıllı telefon penta lensli bir kamera içeriyor. Temel olarak, bu beş objektifli bir kamera, Nokia OZO kameraya (sekiz objektife sahip) çok benzer, ancak bir akıllı telefonun kasasına sığması için inceltilmiş.

Bilgiler, Foxconn'un Ar-Ge işine aşina bir kaynaktan geliyor. HMD, yeni Nokia akıllı telefonu üretmek için Foxconn ile yakından çalıştığı için bu bilgi çok önemlidir. Bu nedenle, iki şirket arasındaki işbirliği, Nokia markasıyla oldukça yakından ilgilidir.

Foxconn'un planları hakkında bilgisi olan bu kişiye göre, HMD zaten test edilebilmesi için bir penta lens kamera ile bir akıllı telefon hazırladı. Foxconn, seri üretime yönelik bir çözüm bulursa, cihaz 2018 yılının sonlarında açığa çıkacak.

Görünüşe göre, penta lensli kamera, ortada yuvarlak bir form oluşturan yedi delikli dairesel bir form faktörüne sahip olacak. Bu deliklerden beşi kamera merceklerini barındıracak, ikisi ise LED flaş görevini yapacak. Muhtemelen duş başlığı gibi görünecektir.

Bu merceklerin türü ve amaçları hakkında hiçbir ayrıntı yok ancak, kameranın çok güçlü olacağını ve şimdiye kadar bir telefona dahil edilmediğinden eminiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.