Mobil

Play Store, App Store'a fark attı!

Play Store, uygulama indirme konusunda App Store'a fark attı!


Android'in uygulama mağazası Play Store, açıklanan son rakamlara göre iOS'in uygulama mağazasaı App Store'a fark attı. Araştırma şirketi SensorTower tarafından yapılan araştırma sonucu, Play Store, yaklaşık 2 kat farkla App Store'un önünde yer alıyor.

SensorTower'ın açıkladığı rakamlara göre; dünya çapında Play Store'da 64 milyar uygulama indirilirken, App Store'dan sadece 28 milyar uygulama indirilmiş. Geçtiğimiz yıla göre ise Play Store'da %16.7'lik bir artış yaşanırken, App Store'daki artış ise %6.7 oranında kalıyor.

Ancak konu geliştiricilere dağıtılan gelir olunca Play Store'un cebinde bir anda akrep oluşuveriyor. App Store'da 30 milyar doları bulan miktarda geliştiricilere para dağıtılırken, Play Store sadece 18 milyar dolar gelir dağıtabiliyor.

Yorumlar
Cbuddy
Eh apple da ücretli olan bir çok program google da ücretsiz ve sorunsuz. Apple ın bana göre gereksiz güvenlik saçmalıkları da dayatılmıyor androidlerde...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.