Mobil

Poco X5 serisinden çok önemli sızıntılar var: Hem görselleri hem özellikleri sızdırıldı

Akıllı telefon kullanıcılarının büyük bir merakla bekledikleri Poco X5 5G ve Poco X5 Pro 5G modellerine ilişkin yeni sızıntılar, oldukça konuşulacağa benziyor.

Poco X5 serisinden çok önemli sızıntılar var: Hem görselleri hem özellikleri sızdırıldı

Poco, akıllı telefon kullanıcılarının her geçen gün biraz daha ilgisini çeken bir marka. Özellikle amiral gemisi modellere ilişkin sektörün önde gelen markalarının fiyatları yükseltme hamlesi, akıllı telefon kullanıcılarını yeni arayışlara itiyor. İşte bu senaryoda da karşımıza uygun fiyatlı ancak yüksek performanslı akıllı telefon modelleriyle adından bahsettiren Çinli Poco markası çıkıyor.

Aslında Poco, Xiaomi’nin alt markalarından biri. Ancak şirket son zamanlarda öyle başarılı işlere imza attı ki, artık birçok insan bu markayı Xiaomi’den bağımsız olarak tanıyıp biliyor. İşte bu durumu daha kalıcı hale getirmek isteyen Poco, bir süredir yeni serisi Poco X5 üzerindeki çalışmalarını sürdürüyor.

Poco X5 serisinden çok önemli sızıntılar var: Hem görselleri hem özellikleri sızdırıldı - Resim : 1

Poco X5 serisinden çok önemli sızıntılar var: Hem görselleri hem özellikleri sızdırıldı

Poco X5 5G ve Poco X5 Pro 5G isimli iki farklı modelden oluşan seriye ilişkin bugüne kadar ki en net sızıntılar paylaşıldı. İki telefonun görsellerine baktığımız zaman tasarım olarak birbirlerine benzemekle birlikte, aslında ufak ancak önemli farklar içerdikleri oluyor. Buna göre Poco X5 5G modelinin arka yüzeyindeki üçlü kamera yapısının, daha düşük MP’li lenslerden oluştuğu dikkatli gözlerden kaçmayacak bir detay. Yine iki telefondaki flaşların tasarımı ve konumu da oldukça farklı.

Ön yüzeye göz attığımız zamansa, Poco X5 5G’nin alt çerçevesinin abisine göre bir hayli kalın olduğu da yine dikkatlerden kaçmayacak bir detay. Nitekim sızdırılan bilgilere göre X5 modelinin arka yüzeyinde 48MP’lik bir ana kamera varken, Pro modelinde ise karşımıza 108MP’lik bir ana kameranın çıkacağını belirtelim. Ayrıca standart model gücünü Snapdragon 695 yonga setinden alacakken, Pro modelinde ise Snapdragon 778G yonga setini göreceğimizi de hatırlatalım.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.