Mobil

Popüler uygulama Evernote korsanların hedefi oldu

Saldırı sonrası tüm kullanıcıların şifrelerini sıfırlamaları isteniyor.

Popüler uygulama Evernote korsanların hedefi oldu

Akıllı telefonlarda günlük yoğun olarak kullanılan Evernote uygulaması saldırıya uğradı. Saldırı sonrası bazı bilgilerin elde edildiği bildirilirken, şirket CEO’su Pill Libin; şu an için uygulamanın aktif olarak hizmet yürüttüğünü ancak buna rağmen kullanıcılardan şifrelerini değiştirmelerini istedi.

Dünya genelinde 50 milyondan fazla kullanıcısı olduğu bildirilen uygulamanın uğraşmış olduğu saldırı sonrası üyelerin ödeme bilgilerine ulaşılamadığı şirket tarafından belirtildi. Saldırı sonrası hem iOS hem de Android cephesinde uygulamanın güncelleme aldığını da hatırlatalım.
1362294349_evernote-logo.png

Evernote, mobil uygulamalar arasında notlar almamızı sağlayan en iyi uygulamaların başında geliyor. Kullanışlı bir arayüze sahip olan uygulama ile fotoğraflar çekebilir ve bu görüntü üzerinde bir dizi notlar alabiliyorsunuz. Birçok fonksiyona sahip uygulama aynı zamanda ses ve video kaydına da olanak sağlıyor. Bu dosyaları yedekleyebilir ve internet bağlantısının olduğu her alanda dilediğiniz sosyal platform üzerinden paylaşabiliyorsunuz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.