Mobil

Popüler Xiaomi modeli Android 10 güncellemesine kavuştu!

Popüler Xiaomi modeli Redmi Note 8, sonunda Android 10 güncellemesine kavuştu. İşte detaylar!

Popüler Xiaomi modeli Android 10 güncellemesine kavuştu!

Güncelleme konusu, çoğu kullanıcı açısından büyük önem taşıyor. Zira akıllı telefon sahipleri, yeni gelen güncellemeleri çok geçmeden cihazlarında görmek istiyor. Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi de güncelleme anlamında hızlı davranmaya çalışan üreticilerin başında geliyor. Hatta zaman zaman aceleciliğinin de kurbanı olan firma, servis etmiş olduğu güncellemeleri geri çekmek zorunda kalıyor.

Bunun en son örneğini ise Redmi Note 8 modelinde yaşamıştık. Android 10 sürümünü Redmi Note 8 sahipleri ile paylaşan firma, bunu kısa süre sonra geri çekmek durumunda kalmıştı. Muhtemelen yetkililer, güncellemede büyük bir sorun tespit etti ve bunu kullanıcıları ile paylaşmaktan son anda vazgeçti. Ancak bu konuda hızlı davranılsa bile sorunlu olan güncellemeyi telefonlarına indiren kullanıcılar elbette ki olmuştur. Bu bakımdan sizlere biraz beklemenizi ve güncellemeyi çıktığı gibi indirmemenizi önerebiliriz.

Popüler Xiaomi modeli Android 10 güncellemesine kavuştu! - Resim : 1

Popüler Xiaomi modeli Android 10 güncellemesine kavuştu!

Yaşanan son problemin ardından Xiaomi güncellemeyi revize etti ve bir kez daha Redmi Note 8 kullanıcıları ile paylaştı. Telefonu Android 10'a yükselten bu güncelleme, aynı zamanda güvenliği de arttırıyor. Ancak demin de ifade ettiğimiz gibi eğer çıkabilecek muhtemel bir soruna karşı tedbirli davranmak istiyorsanız, güncellemeyi hemen indirmemenizde büyük fayda var.

Güncelleme sonrasında pil kullanımı anlamında telefonunuzda olumlu veya olumsuz değişimler yaşanabilir. Eğer bu konuda bariz bir problem ile karşılaşılırsa, gelecek olan ek güncellemeler ile bunlar aşılacaktır. 2.1 GB büyüklüğünde olan güncellemeyi indirirken biraz sabırlı olmanızda da fayda var. Zira bu büyüklükteki bir güncelleme, çok hızlı şekilde sonuçlanmayabilir.

Yorumlar
Kot
Amksik
Cevapla
Osman ele
Benim telefonda note 8 pro baya uzun zamandır android 10 var prolar daha önce mı aldı ki
Cevapla
....
Bende o TLF kullaniyorum ve evet bize daha önceden geldi
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.