Mobil

Popüler Xiaomi modeli için MIUI 12 güncellemesi geliyor!

Redmi Note 9 Pro'dan sonra K30 5G modeline de Android 11 tabanlı MIUI 12 güncellemesi verilmeye başlandı.

Popüler Xiaomi modeli için MIUI 12 güncellemesi geliyor!

Xiaomi'nin akıllı telefonlarında kullandığı Android ara yüzü MIUI'ın yeni sürümü MIUI 12 ve Android 11 geçtiğimiz günlerde Redmi Note 9 Pro modeline verilmeye başlanmıştı. Bugünse Redmi K30 5G akıllı telefonlarına da dağıtıma başlandı.

Redmi K30 5G sonunda MIUI 12 güncellemesini alıyor!

Özellikle de fiyat performans ürünleri ile ülkemizde de sevilen markalar arasında yer alan Xiaomi, MIUI 12 güncellemesinin Global dağıtımlarına hız kesmeden devam ediyor.

Çinli teknoloji devi Xiaomi, geçtiğimiz aylarda akıllı telefonlarında Android ara yüzü olarak sürdüğü MIUI'nın son sürümü MIUI 12'yi yayınlamıştı. Güncelleştirme, sisteme yeni eklenen Duvar Kağıtları haricinde Karanlık Mod için de iyileştirmeler sunuyor. Ayrıca kontrol paneliyle bildirim alanının ayrıştırıldığı daha kapsamlı denetim imkanı sunan Kontrol & Bildirim Merkezi özelliği de cihaza eklenmiş. Uzun süredir beklenen güncellemeyle beraber Xiaomi, kullanıcılara oldukça iyi geliştirmeler sunuyor.

Popüler Xiaomi modeli için MIUI 12 güncellemesi geliyor! - Resim : 1

Yeni sürüm MIUI 12.1.1.0 RGICNXM yapı numarasıyla karşımıza çıkıyor. 2.8 GB boyutunda olan güncelleme hala Beta sürümünde servis ediliyor. MIUI 12 testlerini oldukça sıkı ve emin adımlarla ilerleten Çinli şirket, aşamalı olarak dağıtımını yaptığı güncelleme programıyla olası hata ve performans kayıplarını önlemeyi hedefliyor.

Güncellemenin kararlı halinin önümüzdeki bir kaç gün içinde genel kullanıma sunulmaya başlayacağı düşünülüyor. Xiaomi yeni sürümü sıkı testlerden geçiriyor olsa da güncellemeyi alan bazı cihazlarda sorunların çıktığıyla ilgili paylaşımlar sosyal medyada dolaşıyor. Bunları göz önünde bulundurduğumuzda yeni sürümün kararlı halini beklemekte fayda var gibi gözüküyor.

Yorumlar
💎G@kko💎
Şayomi ara yüzde reklam konusunu halletmeli
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.