Mobil

PTT’den milli mesajlaşma uygulaması: PTT Messenger

PTT, milli mesajlaşma uygulaması PTT Messenger'ı duyurdu.


Türkiye, milli ve yerli yazılım konusunda çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Dijitalleşme yolunu e-Devlet ile açan Türkiye, şimdi de yerli ve milli mesajlaşma uygulamasını kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) bugün yeni mesajlaşma uygulaması olan PTT Messenger'ı duyurdu. iOS ve Android platformlarına gelecek olan PTT Messenger, aynı WhatsApp, Telegram ve Line gibi masaüstünden de hizmet verecek.

Güvenlik konusunda sıkı davranan PTT, mesajlaşma uygulamasında yöntembilim teknolojilerini kullanacak. Tamamen milli mühendisler tarafından geliştirilen  PTT Messenger, önümüzdeki günlerde kullanıma sunulacak.

Messenger.ptt.gov.tr adresi üzerinden hizmet verecek olan uygulamanın bu ay içerisinde App Store ve Play Store'da yayınlanacağını düşünüyoruz.

Yorumlar
PTT MSS
PTT Messenger nedir yani türkiyerde türkçe kullanılmıyor ki. PTT MSS olaydı bari (PTT Mesaj Servisi) yada PTT MS (PTT MESAJLAR)
Cevapla
Mesut
Birde ödeme sistemi gelirse devrim gibi gelişme olur. Çinde wechat üzerinden ödeme yapılıyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.