Mobil

Qualcomm işlemcilerin enerji verimliliği testi!

Qualcomm, Snapdragon işlemcilerin güç tüketimi noktasında sergilediği başarıyı bir test ile gözler önüne seriyor.

Qualcomm işlemcilerin enerji verimliliği testi!

Qualcomm,  Snapdragon işlemcilerinin hücresel modem deneyimini sergilemek için ufak bir test hazırladı. Hücresel modem, akıllı telefon deneyimini zenginleştirebilir ya da aynı oranda yarıda da kesebilir. Eğer hücresel modeminiz hızlı ve güvenilirse, web sayfalarını yüklemek, Facebook’ta fotoğraflarınızı paylaşmak ve sesli aramalarınızın kesilmesini daha az yaşamak gibi keyif veren şeyleri hızlıca yapabilirsiniz. Fakat hız bir modemin sahip olması gereken tek özelliği değildir; aynı zamanda güç verimliliğine sahip olmalıdır aksi takdirde keyfiniz ansızın son bulabilir. Bu noktada Snapdragon işlemcilerinin CPU ve GPU arasındaki verimli güç kullanımı da deneyde ortaya konulmuş.

Testte görüldüğü üzere akıllı telefonların bataryaları devre dışı bırakılmış vaziyette ve her iki telefona 3.7 volt gerilim uygulanıyor. Devamında ise her iki telefon aranarak ne kadar güç tükettiği ortaya konulmuş.

Yorumlar
ss
başarılı bir üretici
Cevapla
©®
acaba tegra 3 nasıl 5.bir çekirdeği var tegra 3 ün.ne kadar faydalı acaba
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.