Mobil

Qualcomm ortayı açtı Xiaomi golü attı!

Qualcomm'un yeni Snapdragon Sound ekosistemine giriş yapacak ilk firma belli oldu. Xiaomi bu ekosisteme dahil olarak seste çığır açacak.

Qualcomm ortayı açtı Xiaomi golü attı!

Yonga seti devi Qualcomm, piyasadaki destekli cihazlarla uyum içinde çalışacak ve kullanıcılara en iyi ses deneyimini sağlamak için tasarlanmış bir dizi optimize edilmiş teknoloji içeren bir tür ekosistem olan Snapdragon Sound ile karşımıza çıktı. Qualcomm bu teknolojisi ses konusunda çığır açacak.

Qualcomm, Snapdragon Sound'u ilk kullanan müşterilerinin Xiaomi ve Audio-Technica olacağını duyurdu. Ayrıca Snapdragon Sound'un yeteneklerini göstermek için tasarlanan "The Snapdragon Sound Playlist" adlı bir Amazon Music HD çalma listesi de yayınladı.

Qualcomm, Snapdragon Sound aracılığıyla, her adımda kullanıcı için ses deneyimini iyileştirmeyi hedefliyor. Bu hedefler arasında; birbirine doğrudan bağlanan cihazlar arasında iletişimi sağlamak, ses kesintilerini, aksaklıkları, gecikmeyi ve zayıf ses sıkıştırmasını önlemek yer alıyor.

Qualcomm ortayı açtı Xiaomi golü attı! - Resim : 1

Kablosuz dinleme için Snapdragon Sound, yüksek çözünürlüklü 24-bit 96kHz sesi, ultra düşük gecikme süresini, gelişmiş eşleştirmeyi ve kristal netliğinde ses kalitesini destekleyecek. Kablolu kulaklıklar için ise; Qualcomm Aqstic DAC desteği sunulacak. Bu DAC Sayesinde ultra düşük THD+N ile 384kHz 32-bit PCM ve DSD'yi etkinleştirebileceksiniz. 

Telefonlarda ses konusunda büyük bir devrimin yaşanacağı ortada. Bu yeni teknolojiyi 2021 yılı bitmeden göreceğiz. Mobil alanda ses teknolojisinin bu denli hızlı gelişmesi pahalı DAP'ların pabucunu dama attıracak.

Ekosisteme dahil olacak yonga setleri

  • Qualcomm Snapdragon 8 serisi mobil platformlar
  • Qualcomm FastConnect 6900 mobil bağlantı sistemi
  • Qualcomm QCC514x, QCC515x ve QCC3056 serisi Bluetooth Ses SoC'leri
  • Qualcomm Aktif Gürültü Engelleme (ANC) teknolojisi
  • Qualcomm aptX Adaptive, 24-bit 96kHz ve 89ms gecikme
  • Qualcomm aptX Voice süper geniş bant ses
  • Qualcomm Aqstic ses codec'i ve akıllı hoparlör amplifikatörü WCD938x ve WSA883x
  • Qualcomm Ses ve Sesli İletişim Paketi
Yorumlar
İlhami
Güzel bir gelişme zaten performans olarak geride olan ve fazla ısınan Samsung Exynos işlemcilerinin pabucu dama atılacak demektir.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.