Mobil

Qualcomm çocuk saatleri için platform geliştirdi

Mobil işlemci üreticisi Qualcomm, Mobile World Congress Şangay etkinliğinde özellikle 4G bağlantılı çocuk saatlerine yönelik ilk platformu olan Snapdragon Wear 2500'ü tanıttı.


Mobil cihaz işlemcileri alanında sektörü domine eden Qualcomm şimdi de akıllı saat pazarına giriyor. Çocuklar için geliştirilecek akıllı saatler için özel bir platform duyuran şirket bu platforma Qualcomm Snapdragon Wear 2500 adını verdi.  

Qualcomm Snapdragon Wear 2500 platformu, iyileştirilmiş batarya ömrü, önceden optimize edilmiş algoritmaya sahip sensör merkezi, düşük güç tüketimli konum takibi, şirketin beşinci nesil 4G LTE modemi ve çocuklar için optimize edilmiş Android versiyonu sunuyor.

Snapdragon Wear 2500 platformu, çocukların aileleriyle iletişim içinde olmasına; multimedya içeriklerine erişim ile öğrenmelerine ve büyümelerine; arkadaşlarıyla eğlenmelerine ve oyun oynamalarına ve gün boyunca zinde ve aktif olmalarına yardımcı oluyor. Aynı zamanda ailelerin de içlerinin rahat olmasını sağlıyor.

Çocuk Saati Platformu


Snapdragon Wear 2500, bir önceki nesil ile kıyaslandığında hem aktif hem de bekleme modundaki kullanımlarda yüzde 14 daha uzun batarya ömrü sunacak şekilde tasarlandı. Bu artan batarya ömrü giyilebilir güç yönetimi entegreli devre (PMIC), RF Ön Uç (RFFE), konum motoru, Bluetooth yayın mimarisi ve işlemci ve modem yazılım optimizasyonu gibi özelliklerle destekleniyor. Yeni giyilebilir PMIC, en düşük uyku akımını (RBSC) yüzde 14'e kadar azaltacak, yüzde 38 küçülecek ve güç yönetimini, şarj cihazını, şarj göstergesini ve dokunma hissi veren sürücü özelliklerini barındıran kompakt bir paket sunacak şekilde tasarlandı. Yeni galyum arsenit temelli RF güç artırıcıyla önceki modellerine göre maksimum güçte yüzde 20 daha az enerji tüketiyor.

Snapdragon Wear 2500 platformunun temelinde Qualcomm Technologies'in ispatlanmış, küresel sertifikaya sahip beşinci nesil 4G LTE çok modlu modemi bulunuyor. Küresel navigasyon uydu sistemi ve sensör tümleştirme yaklaşımındaki son gelişmeleri kullanan platform, daha doğru konum takibini desteklerken çocuklarının konumunu daha doğru görmek isteyen aileler için önemli olan güvenilir coğrafi mevki koruma duvarı kullanım durumlarını uyguluyor.

Ek olarak Snapdragon Wear 2500 donanım platformuna Android'in çocuk saatleri için optimize edilmiş bir versiyonu eşlik ediyor. Android “O”yu temel alan ve 512MB hafıza kullanım alanına sığan bu versiyon, ihtiyaç duyulmayan özellikleri sonlandırarak güç tüketimini azaltacak şekilde tasarlandı. Aynı zamanda giyilebilir kullanım durumları için modem ile doğru boyutta olan bu versiyon, düşük güç tüketimiyle yüksek derecede doğru algılama için sensör merkezini entegre ediyor ve çocuk saatlerine özel özellikleri dahil ediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.