Mobil

Ramazan bayramı yoğunluğundan operatörler çöktü!

Bayramda sevdikleriyle telefon aracılığıyla görüşmek isteyenler hayal kırıklığına uğradı. Bayram yoğunluğundan hatlarda aksamalar meydana geldi.

Ramazan bayramı yoğunluğundan operatörler çöktü!

Türkiye belki de tarihinde ilk kez bayramı evde geçirmek zorunda kalıyor. 81 ilin tamamında ilan edilen sokağa çıkma yasağı yüzünden tüm Türkiye evlerine kapanmış durumda. Hal böyle olunca bayramlaşmak için tercih edilen ilk kanal telefonlar oldu.

Tanıdıkları insanlara Whatsapp ya da benzeri mesaj uygulamalarından görseller gönderen kullanıcılar, yakın akraba ve büyüklerini ise seslerini duyabilmek için aramak istediler. Lakin hatlarda yaşanan yoğunluktan ötürü pek çok kişi aradığı kişiyle görüşemedi.

Ramazan bayramı yoğunluğundan operatörler çöktü!

Görüşebilenler ise düşen kaliteden ötürü karşısındakinin ne dediğini anlamakta zorluk çekiyor. Genel şikayet ise telefonların düşmemesi yönünde. Yani aramalarda belli bir bekleme süresinden sonra meşgul sesi gelerek hat kapanıyor.

Açıkçası hafif bir bayram yoğunluğunda bile şebekelerin bu şekilde sınıfta kalması pek hoş bir durum değil. Malum son İstanbul depreminde de benzer bir sıkıntı yaşanmıştı. Sonrasında gelen eleştiriler karşısında durumun düzeltileceği belirtilmişti lakin görünen o ki düzelen pek fazla bir şey yok.

Elbette bu yoğunluk muhtemelen birkaç saat içerisinde azalacaktır. Dolayısıyla şu anda aradığınız kişiye ulaşmakta zorluk çekiyorsanız bir süre daha bekleyip öyle denemenizi tavsiye ederiz.

Ya da alternatif olarak internet üzerinden aramalar gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin Whatsapp üzerinden yapacağınız aramalarda benzer sorunlarla karşılaşmanız pek olası görünmüyor. Elbette karşınızdaki kişide de WhatsApp uygulamasının yüklü olması gerekiyor.

Yorumlar
Zekai
Kabahat gam operatörlerinde değil,onu denetleyen ona yetki veren kurumundur.gereğinin yapılmasını bekliyoruz.en azında.umuyoruz.
Cevapla
Recepali
Valla arkadaşlar biraz kaba olacak ama hepsi bokun içi. Devletin denetimi yok vatandaşı koruyan kolluyan yok. Dediginiz gibi inşllah olmazda büyük bir afet felaket yaşanırsa sen esas o zaman seyreyle. 99 depreminde oldugu gibi ne elektirik vardı ne tv yayınlarından bir haber vardı adeta karartılmıştı. Şimdide çok farkı olmaz yani
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.