Mobil

Rapor: LG ve Google bir sonraki Nexus telefon için görüşme halinde

Son gelen haberler LG'nin bir yıl aradan sonra tekrar Nexus telefon üreteceği yönünde.

Rapor: LG ve Google bir sonraki Nexus telefon için görüşme halinde

Bir sonraki Nexus akıllı telefonda bir kez daha LG-Google ortaklığını görebiliriz. Uygun fiyatlı Nexus 4 ve Nexus 5’le önemli bir başarının altına imza atan LG, Güney Kore menşeli haber kaynağı Etoday sitesinin iddiasına göre yeni Nexus telefon için Google ile görüşme halinde.

Siteye göre Google çalışanları son dönemde LG’nin AR-GE merkezini ve bazı tesislerini gezerek ekran, OIS (optik görüntü sabitleme) ve kablosuz şarj bileşenlerinin üretimi hakkında incelemelerde bulundu.

 Bir sonraki Nexus akıllı telefonun tanıtımını aylar var fakat LG’nin N000 kod numarasına sahip Nexus 7 için çalışmalara başladığı gelen haberler arasında. 

Nexus 6’nın Nexus 4 ve Nexus 5 kadar ses getiremediği, yüksek fiyat nedeniyle beklenen satışları gerçekleştirememesi (Nexus 6 beş ay geçmesine rağmen hala sınırlı ülkelerde satışa çıktı) Google’ı bir kez daha LG ile görüşmelere itmiş olabilir. Nexus 7 akıllı telefon için bir dönem Huawei’in adının da geçtiğini hatırlatalım. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.