Mobil

Rapor: Samsung’un 2016’daki kavisli tek telefonu Galaxy S7 Edge (ya da Edge+) olacak

Bu yıl iki kavisli telefon duyurusu gerçekleştiren Samsung bu sayıyı önümüzdeki yıl bire düşürecek.


Son dönemde duyurduğu kavisli ekrana sahip akıllı telefonlarla mobil dünyasında bir fark oluşturan Samsung önümüzdeki yıl bu seriyi devam ettirecek. Geçen yıl ilk olarak Galaxy Note Edge modeliyle bir tarafı kavisli ekrandan oluşan bir akıllı telefon duyurusu gerçekleştiren Samsung, bu yıl Galaxy S6 serisi altında bu defa iki tarafı kavisli ekrana sahip iki telefon "5.1 inç ekranlı Galaxy S6 Edge" ve "5.7 inç ekrana sahip Galaxy S6 Edge+’ı" kullanıcıların beğenisine sundu.

1444711773_1443492481id464351.jpg

Vietnam kaynaklı haberlere göre Samsung kavisli ekrana sahip akıllı telefon tanıtımlarını 2016’da da sürdürecek fakat önümüzdeki yıl bu seri altında sadece bir telefon göreceğiz. Söz konusu telefon da Galaxy S7 Edge ya da Galaxy S7 Edge+ ismini taşıyacak. Şubat/mart döneminde Galaxy S7 ile birlikte tanıtılacak telefonda 5.2 ya da 5.8 inç büyüklüğünde kavisli ekrana yer verilecek.

İlginizi çekebilir; 

Önümüzde uzun bir süre var ve Samsung’un bir sonraki kavisli telefonuna ilişkin çok sayıda haber karşımıza çıkacaktır. Bu gelişmeler telefonun ismini, dolayısıyla ekran boyutu hakkında bizlere ipucu sunacaktır. Alt bölümde Galaxy S7 Edge için hazırlanan bir konsept videoya göz atabilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.