Mobil

Real Racing 3, şubat sonunda kullanıcılarla buluşacak

Real Racing 3, mobil oyunlarda yeni bir çığır açabilir.

Real Racing 3, şubat sonunda kullanıcılarla buluşacak

Akıllı telefon kullanım alanın hızla yaygınlaştığı bu dönemde mobil oyunlar kullanıcıların vaz geçemediği içeriklerin başında geliyor. Grafik işlemcilerinin hızla gelişmesi ve bunun yanında ekran boyutlarının büyümesi ile akıllı telefonlarda oyun zevki yükselen bir değer olmakta.

Geçtiğimiz yıl yapılan anket sonuçlarına göre akıllı telefon sahiplerinin yarısından fazlası evlerinde bilgisayar ya da oyun konsolları bulunmasına rağmen oyunlarının büyük bölümünü mobil alanda tercih ediyor. Kullanıcılar saatlerce bir konsol ya da bilgisayarda oyun oynamanın aksine istedikleri ortamda yer ve zaman kavramı fark etmeksizin, seyahat ederken, tatilde, hatta ders ya da mesai saatlerinin içinde mobil cihazları ile oyun oynama kolaylığına sahip olması bu oranın daha da artacağına işaret ediyor.

Daha önce yer alan lisanlı araçların yanına Porsche ve Mazda serisi araçların eklendiği oyunda ay zamanda çoklu oyuncu moduna "Time Shifted Multiplayer" olarak adlandırılan seçeneğin de dahil edildiği iddia ediliyor. Bu sayede yarışçılara sıra bazlı bir yarış yapma imkânı sunuluyor. Yani oyun, sizin veya karşı tarafın sürüşünü kayıt altına alarak yansımanızı veya hayali rakibinizi oluşturuyor. Böylece yarış yapmak için rakibinizle aynı anda oyun başında olmanız gerekmiyor.

Mobil oyunlarda grafik kalitesini oyun konsolları seviyesine çıkaracak Real Racing 3’ün şubat ayı içerisinde Play Store ve App Store’da yer alması bekleniyor. Aşağıdaki videodan söz ettiğimiz gerçeğe yakın grafiklere göz atabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.