Realme 12 5G, Geekbench test sonuçlarıyla göz dolduruyor

Realme 12 5G modeli, Dimensity 6100+ SoC ile Geekbench testlerinde ortaya çıkarak, yüksek performansıyla kullanıcıların beğenisini topluyor.

Realme 12 5G, Geekbench test sonuçlarıyla göz dolduruyor

Realme'nin 12 serisine iki yeni cihaz eklediği ve bunlara ek olarak, Realme 12+ 5G'nin 6 Mart'ta piyasaya sürüleceği bilgisi teknoloji dünyasında heyecan yarattı. Son dönemde ise Realme 12 5G'nin Geekbench platformunda görüldüğü ve bu cihazın detaylarının ortaya çıktığı konuşuluyor.

Realme 12 5G, RMX3999 model numarasıyla listelendi ve MediaTek Dimensity 6100+ yonga setiyle çalıştığı belirlendi. Bu yonga seti, sekiz çekirdekli bir yapıya sahip ve iki adet 2.20GHz hızında yüksek performanslı çekirdek ile altı adet 2.0GHz hızında verimlilik odaklı çekirdekten oluşuyor. Ayrıca bu cihazın, entegre bir Mali G57 GPU ile donatıldığı ve 8GB RAM ile en yeni Android 14 işletim sistemini desteklediği ifade ediliyor. Benchmark testlerinde ise tek çekirdek testinde 738, çok çekirdek testinde ise 1935 puan aldığı görülüyor.

Realme 12 5G, Geekbench test sonuçlarıyla göz dolduruyor

Realme 12 5G'nin, Malezya'nın SIRIM sertifikasyonundan geçtiği ve böylece pazarlama adının doğrulandığı, ayrıca TUV sertifikasyonunun cihazın 4880mAh kapasiteli bir batarya içerdiğini öne sürdüğü belirtiliyor. Cihazın ABD'nin FCC web sitesinde de göründüğü ve 5G, 4G LTE, çift bantlı Wi-Fi, Bluetooth ve NFC bağlantı özelliklerine sahip olduğu ifade ediliyor.

Ek olarak, Realme 12 5G'nin 6.72 inçlik bir IPS LCD ekrana sahip olacağı, bu ekranın FHD+ çözünürlük ve 120Hz tazeleme hızını destekleyeceği söyleniyor. Bu özellikler, net ve akıcı bir görüntü performansı sunmayı vaat ediyor. Güvenlik açısından ise cihazın yan tarafa monte edilmiş bir parmak izi sensörüne sahip olacağı belirtiliyor. Bunların yanı sıra, Realme 12 5G'nin Hindistan'ın BIS sertifikasyonundan da geçtiği ve bu durumun, cihazın Hindistan'da da yakında piyasaya sürülebileceğine işaret ettiği konuşuluyor. Realme 12+ 5G ile birlikte 6 Mart'ta tanıtılacağı tahmin edilen bu cihaz, teknoloji meraklıları için heyecan verici yeni seçenekler arasında yer alıyor.