Mobil

Realme 1200 TL'ye 5G'li telefon satacak!

Akıllı cihaz üreticisi Realme Perşembe günü yaptığı açıklamada, önümüzdeki yıl 10.000 Rs'den daha düşük bir fiyata 5G akıllı telefon getirmeyi beklediğini söyledi.

Realme 1200 TL'ye 5G'li telefon satacak!

Yeni nesil iletişim altyapısı hala yalnızca belirli ülkelerle sınırlı olsa da, piyasaya sürülen yeni akıllı telefonların çoğu şimdi 5G bağlantı desteği ile geliyor.

Hindistan henüz ülkede 5G denemelerine başlamadı, ancak üst orta ve premium segmentteki akıllı telefonlar 5G desteği ile geliyor. Telefon üreticileri, ekonomik telefonlarda 5G desteği ile daha geniş bir üretici payı yakalamayı hedefliyor. Buna paralel olarak, Realme Başkan Yardımcısı ve Realme Hindistan ve Avrupa CEO'su Madhav Sheth, markanın gelecek yılın sonuna kadar, yani 2022'ye kadar 10.000 yen (137 $) altında bir 5G akıllı telefon piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı.

Bu da, Counterpoint Research, GSMA ve Qualcomm ile ortaklaşa düzenlenen Realme Global 5G Summit'in ilk baskısında ortaya çıktı. Etkinlikte şirket, ileriye dönük sektöre yönelik planlarına dair fikirlerinden söz etti.

Realme çıtayı yükseltiyor

Realme'nin 10.000 Yen'lik bir 5G akıllı telefon başlatma planı biraz iddialı görünüyor. Şirketin Hindistan pazarında zaten 15.000 Yen'in altında bir bütçeye sahip 5G akıllı telefonu olduğu göz önüne alındığında bu oldukça mümkün.  Realme 8 5G, 14.999 Yen'e mal oluyor. Zirvede şirket, teknolojiyi dünya çapında daha fazla kullanıcıya getirme sözü verdi. 2020'de Realme, tüm ürünlerinin yaklaşık yüzde 40'ını oluşturan 21 pazarda 14 5G telefonu piyasaya sürdü. 2022 yılına kadar Realme, 5G ürün tekliflerinin sayısını 20'nin üzerine çıkarmayı ve bu oranı 50 pazarda yüzde 70'e çıkarmayı hedefliyor.

Önümüzdeki üç yıl içinde 100 milyon 5G telefon tüketicisine ulaşmayı hedefleyen Çinli şirket, bu hedefe ulaşmak için 2021 yılında potansiyel müşterilerin 5G'yi deneyimleyebileceği dünya çapında 10'un üzerinde 5G pop-up mağazası kurmayı planlıyor.

Dip not olarak belirtelim. Hindistan da akıllı telefonlardan hayli yüksek vergiler alıyor. Dolayısıyla orada 1200 TL'ye satılan bir telefon Türkiye'de de 2000 TL altında bir fiyattan satışa çıkabilir. Bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
QQ
Yen ile neden hesaplanıyor ki Çin yuan kullanıyor en kötü dolar ile hesaplanır ? .
Cevapla
SULTAN AHMET
Dışarıdan isterse 50 dolara gelsin hiçbir hükümet bu millete ucuz telefon kullandırtmaz, asla bunlara güvenmiyorum.
Cevapla
Kardeşim
Kesinlikle katılıyorum size
Serhan
Bizim ülke dışına xd
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.