Mobil

Xiaomi Redmi Note 10 serisine zam yaptı!

Xiaomi’nin yeni fiyat/performans kralı telefonu olan Redmi Note 10 serisi piyasaya çıkışının üzerinden pek bir zaman geçmeden zam yedi.

Xiaomi Redmi Note 10 serisine zam yaptı!

Xiaomi’nin şüphesiz ki birçok telefon serisi bulunuyor. Fakat Xiaomi’ye asıl ününü kazandıran ve büyük kitlelere ulaşan seri hangisidir diye sorsak büyük ihtimalle herkes aynı cevabı verecektir: Redmi Note serisi. Gerçekten de Xiaomi, Redmi Note serisinin her yeni versiyonu ile çıtasını biraz daha yukarı götürüyor ve bu fiyata olmaz denilen özellikleri telefona eklemeyi başarıyor.

Redmi Note 7 ve 8’in başarısından sonra Redmi Note 9’un pek bir yenilik getirmemesi ve önceki serilere göre nispeten başarısız olması Xiaomi’nin canını sıkmış olacak ki Redmi Note 10 serisinde muhteşem özellikleri uygun fiyata sunmaktan çekinmedi. Özellikle Redmi Note 10 Pro oldukça uygun fiyata 120 Hz AMOLED ekran getirmesi ile en çok konuşulan ve inceleme siteleri tarafından en çok önerilen telefonlardan biri haline gelmişti.

Xiaomi Redmi Note 10 serisine zam yaptı! - Resim : 1
Xiaomi Redmi Note 10 Pro

Redmi Note 10 Serisi sürekli zam yiyor

Ülkemizde de farklı satış platformlarında en çok satan akıllı telefonlar listelerinde kendine yer bulan Redmi Note 10 Pro bu sefer maalesef bir zam haberi ile karşımızda. Telefonun üretiminin de olduğu, en çok satıldığı, dolayısı ile en büyük kampanyaların döndüğü Hindistan’da fiyatında bir artış yaşandı. Daha önce Nisan ayı içerisinde Redmi Note 10’un da fiyatı arttırılmıştı. Bu sefer de Redmi Note 10 Pro’nun Hindistan fiyatı 16999 Rupiden 17499 Rupiye çıkarıldı. Yani 500 Rupilik bu artış güncel kur ile 130 TL gibi bir zama tekabül ediyor.

Elbette maalesef ki ülkemizde akıllı telefon üzerindeki vergilerin %94 civarında olduğunu düşünürsek bu zam eğer bize yansırsa telefonun fiyatında en az 250 TL’lık bir zam görebileceğimiz anlamına geliyor. Güncel kurdaki dalgalanmalarla Türk Lirasının sert bir şekilde değer kaybettiğini de hesaba katarsak yakın bir zamanda Redmi Note 10 Pro’nun şu anda satıldığı fiyatları mumla arayabiliriz.

Yorumlar
Halil İbrahim gürel
Aklı olan redmi 10almaz 15.05. 2021 hepsiburdan almış oldugum telefon a 27.05.2021 kapanma sorunları batarya olmama gibi problemlerle servise başvuru yaptım problem yok diye iade ettiler ekran videosu aldım servise verdim sorun bu şekilde diye gine problem yok dediler aklı olan almasın özelliklerine inandım aldım ama o özellikleri kullanılanmak için telefonun sağlam olması gerekiyor. Satış sonrası hizmet 0 bilginize
Cevapla
NizamülMülk
Yani şaominin memlekette telefon uretecek olmasi herhangi bi seye yaramadi ve hicbi zaman da yaramayacak, telefonlarin yine %94 vergi dilimine dahi olmasiyla, ayni fiyat uzerinden musterinin inletilmesine devam ederken, kendi ceplerine inen ekstra cukkalar ile Turkiyede ozellikle ic ticarette her alanda ticaret yapabilmelerine olanak saglayacak olarak mi algilayalim simdi yoksa baska bi sey mi var da biz bilmiyoz halk olarak
Cevapla
Polat
poco f3 veya x3 por dururken ztn almam
Cevapla
Erkan
Da bı serısındede 10 t de bole video olarak zam duymuştum bu ıkı oldu da yüksek ücret oderım yımedr xıomı almam bole bı strateji olmaz
Yasin
Beynin olsa zaten poco alman
Okan
Redmi note 10S nezaman gelir Türkiyeye?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.