Realme 2021 telefon satış rakamıyla şaşırttı!

Realme 2021 yılı içinde hedeflediği telefon satışlarına eriştiğini duyurdu. İşte detaylar.

Realme 2021 telefon satış rakamıyla şaşırttı!

Realme, Çin pazarında 2021 yılı için öngördüğü 10 milyon akıllı telefon satış hedefine resmi olarak ulaştığını duyurdu. Şirket, bu yılın başında yıllık hedefini belirlemişti. Görünüşe göre teknoloji devi hedefini henüz yıl dahi bitmeden tamamlamış görünüyor. 

Bu yılın başlarında, Çinli akıllı telefon üreticisinin Başkan Yardımcısı Xu Qi, bu yıl yıllık satışların 10 milyon adede ulaşması için bir hedef belirlemişti. Bu hedef özellikle Çin pazarı içindi ve şirket bu başarısını bugün erken saatlerde sosyal medyada paylaştı.

Realme 2021 telefon satış rakamıyla şaşırttı!

Realme 2021 telefon satış rakamıyla şaşırttı! - Resim : 1

Realme'nin bir haftada hem çevrimdışı hem de çevrimiçi kanallar aracılığıyla 1 milyonun üzerinde satış yaptığı ortaya çıktı. Özellikle bu başarı, markanın son iki yılda gördüğü büyük büyümenin de bir sonucu. Bu ayın başlarında Xu Qi, şirketin gelecek yıl Çin pazarında birinci sınıf akıllı telefonlar piyasaya sürmeye odaklanacağını belirtmiş, ancak bu konuyla ilgili daha fazla ayrıntı vermekten kaçınmıştı.

Bununla birlikte, Realme Q3'lerin Double 11 sezonunda satışlar açısından en popüler modellerden biri olması ve satışın ilk gününde 100.000'den fazla birimin satılmasıyla marka orta sınıf segmentte kendi ülke pazarında hala güçlü bir varlığa sahip olduğunu kanıtladı. Bu sene hedefine erkenden ulaşan Realme bu başarısına önümüzdeki yılda da devam etmeyi planlıyor.