Realme C61 4G'nin tasarımı ve fiyatı ortaya çıktı

Realme'nin yeni C61 4G modelinin render görüntüleri ve fiyatı sızdırıldı. Bu yeni model, uygun fiyatı ve şık tasarımı ile dikkat çekiyor.

Realme C61 4G'nin tasarımı ve fiyatı ortaya çıktı

Yeni bir telefon modeli olan Realme C61, son günlerde sızdırılan bilgilerle birlikte merak uyandırıyor. İlk olarak Google Play Console’da RMX3939 model numarasıyla görünen bu cihaz, şimdi ise detaylı özellikleri ve görselleriyle karşımızda.

Realme C61, arka kamera tasarımıyla iPhone 15’e benzer bir görünüme sahip olacak gibi görünüyor. Hindistan pazarında Mermer Siyahı ve Safari Yeşili renk seçenekleriyle satışa sunulacak olan cihaz, uluslararası pazarda ise Koyu Yeşil ve Koyu Siyah renk seçeneklerine sahip olacak. Ancak, bu renklerin aslında aynı olduğu, sadece isimlerinin farklı olduğu düşünülüyor.

Cihazın ekranı HD+ 1600 x 720 piksel çözünürlüğe ve 320 DPI piksel yoğunluğuna sahip olacak. İçerisinde UNISOC Speedtrum T612 4G çipseti barındıran telefon, Android 14 işletim sistemi ile çalışacak. 4GB veya 6GB RAM seçenekleri ile birlikte gelecek olan Realme C61, 128GB’a kadar depolama alanı sunacak.

Telefonun diğer dikkat çeken özellikleri arasında 5.000 mAh batarya ve 45W hızlı şarj desteği bulunuyor. Ayrıca, 50MP ana kameraya sahip olacak. Ekstra özellikler olarak IP54 suya ve toza karşı dayanıklılık, yağmura duyarlı akıllı dokunmatik ekran, Realme Lab Yüksek dayanıklılık sertifikası ve programlanabilir dinamik tuş ile hava hareketlerini destekleyen bir yapı sunulacak. Realme C61, önümüzdeki günlerde piyasaya sürülecek ve uluslararası pazarda yaklaşık 130 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

Bu yeni model, özellikle fiyat-performans oranı açısından dikkat çekici özelliklere sahip olmasıyla piyasada rekabet yaratacak gibi görünüyor. Realme C61, sunduğu özellikler ve uygun fiyatıyla birçok kullanıcı tarafından merakla bekleniyor.