Apple Türkiye’den beklenmedik hareket, MacBook fiyatını düşürdü herkes bir tane kapsın

Bilgisayar sektöründeki önemli isimlerden biri olan Apple, MacBook fiyatlarında önemli bir indirime gitti.

Apple Türkiye’den beklenmedik hareket, MacBook fiyatını düşürdü herkes bir tane kapsın

Bilgisayar sektöründeki önemli isimlerden biri olan Apple, M3 çipli yeni modellerini satışa sunmasıyla birlikte M1 çipe sahip modellerinin fiyatını önemli oranda düşürdü.

Bilindiği üzere Apple son 2 senedir satışa sunduğu MacBook modellerinde kendi silikon yongalarını kullanıyordu. Yani Intel, AMD gibi klasik işlemciler yerine ARM tabanlı yeni nesil yongalar bilgisayarlarda hakim konuma gelmeye başladılar.

Apple’ın bu bağlamda en başarılı işlerinden birisi de M1 çipli MacBook Air modeliydi. Hali hazırda geçtiğimiz günlerde M3 çipli MacBook Air modeli tanıtılmıştı. Bu modelin güncel fiyatı yaklaşık olarak 42 bin TL seviyelerinde.

Apple Türkiye’den beklenmedik hareket, MacBook fiyatını düşürdü herkes bir tane kapsın

Fakat çok daha uygun bir fiyata M1 çipli MacBook Air almanız mümkün. Çünkü M1 çipli MacBook Air fiyatları önemli oranda düşmüş durumda. İşin güzel yanı ise şu. İki cihaz da aynı yeteneklere sahip. Sadece yapılan işlemler arasında saniyelerle sınırlı işlem süreleri var. Örneğin M1 çipli bir MacBook Air herhangi bir uygulamayı 5 saniyede açıyorsa, M3 çipli MacBook Air 3 saniyede açabiliyor.

Yani genel olarak mobil çalışan biriyseniz M1 çipli MacBook Air de işini rahat bir şekilde görecektir.

Özellikle bazı e-ticaret sitelerinde M1 çipli MacBook Air oldukça uygun taksitli fiyatlarla da satılıyor. Dolayısıyla mobil bir PC ihtiyacınız varsa bu fırsatı değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

İndirimli MacBook Air satış sayfası için tıklayın

Dip not olarak şunu da belirtmemiz gerekiyor. MacBook Air genel olarak uzun şarj süreleri sunan, güçlü bir bilgisayar. Fakat video editleme gibi işlerle uğraşıyorsanız MacBook Air yerine MacBook Pro sizin için daha doğru bir tercih olabilir.

Bu içerik HepsiBurada işbirliği ile üretilmiştir.