Realme C61 resmi çıkışından önce tekrar görüntülendi

ntülendi. İşte fiyat performans odaklı bu telefonun son bilgileri. Realme C61 resmi çıkışından önce tekrar görüntülendi

Realme C61 resmi çıkışından önce tekrar görüntülendi

Realme, uygun fiyatlı telefon serisi olan C-serisini genişletmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Endonezya'da piyasaya sürülen Realme C63'ün ardından, şimdi de Realme C61'in Global Certification Forum (GCF) listesinde görülmesi, markanın yeni bir bütçe dostu modeli piyasaya sürmeye hazırlandığını gösteriyor.

GCF listesinde RMX3939 model numarasıyla yer alan bu yeni cihazın, resmi adı ve özellikleri henüz açıklanmadı. Ancak daha önce NBTC ve Endonezya Telekom veri tabanlarındaki kayıtlara bakıldığında, bu model numarasının Realme C63 ile ilişkilendirildiği görülüyor.

Realme C61 resmi çıkışından önce tekrar görüntülendi - Resim : 1

Realme C61'in, C51'in yerini alması bekleniyor ve C51'in birçok özelliğini C53 ile paylaştığı düşünüldüğünde, C61'in de yeni tanıtılan C63'e benzer özelliklere sahip olması muhtemel. Eğer C61, C63'ün izinden giderse, 90Hz LCD ekran, 450 nit maksimum parlaklık, UniSoC T612 işlemci ve Mali G57 GPU ile donatılabilir. Ayrıca cihaz, Android 14 tabanlı Realme UI işletim sistemi ile gelebilir.

Kamera özellikleri bakımından, C61'in 50MP arka kamera ve 8MP ön kamera ile donatılabileceği düşünülüyor. 5,000mAh batarya kapasitesi ve 45W SuperVOOC hızlı şarj desteği de olası diğer özellikler arasında yer alıyor. Ayrıca yan tarafta parmak izi okuyucu ve microSD kart yuvası gibi C63'te bulunan özelliklerin de C61'de yer alması bekleniyor.

C63'ün ağırlığının yaklaşık 190 gram olduğu göz önüne alındığında, C61'in de benzer bir ağırlıkta olacağı tahmin ediliyor. Henüz C61'in kesin özellikleri ve çıkış tarihi bilinmiyor, ancak GCF'de listelenmesi, resmi bir duyurunun yakın zamanda yapılabileceğine işaret ediyor. Yeni gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz ve Realme C61 hakkında daha fazla bilgiye ulaştıkça sizlerle paylaşacağız.