Realme C61 tasarımı ve fiyatıyla merak uyandırıyor

Realme C61'in tasarımı ve özellikleri hakkında yeni bilgiler sızdırıldı. Bu model, hem tasarımı hem de fiyatıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Realme C61 tasarımı ve fiyatıyla merak uyandırıyor

Realme’nin yeni bütçe dostu akıllı telefonu C61, yakın zamanda piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Sızdırılan bilgiler, telefonun detaylarını ortaya koydu. PassionateGeekz’in raporuna göre, cihazın render görüntüleri ve teknik özellikleri internete sızdı.

Realme C61 tasarımı ve fiyatıyla merak uyandırıyor - Resim : 1

C61, arka kamera adası ile iPhone 15’e benzer bir tasarım sunacak. Renk seçenekleri bölgesel olarak değişiklik gösterecek; Türkiye'de Mermer Siyahı ve Safari Yeşili, diğer pazarlarda ise Koyu Yeşil ve Koyu Siyah renkleri mevcut olacak.

Telefonun 1600 x 720 piksel çözünürlüğünde HD+ bir ekranla geleceği ve 320 DPI piksel yoğunluğuna sahip olacağı belirtiliyor. Performans tarafında ise Unisoc Speedtrum T612 işlemci, 4 GB veya 6 GB RAM seçenekleriyle birlikte kullanılacak. Depolama kapasitesi ise 128 GB'a kadar çıkacak.

C61’in en dikkat çekici özelliklerinden biri de 5000mAh bataryası olacak. Bu batarya, 45W hızlı şarj desteği ile birlikte gelecek. Kamera özelliklerine baktığımızda, arka kısımda 50 MP'lik bir ana sensör bulunacak.

Ek olarak, telefon IP54 suya dayanıklılık sertifikasına sahip olacak ve yağmur duyarlı akıllı dokunmatik özellik sunacak. Programlanabilir dinamik düğme ve hava hareketlerini algılama yetenekleri de cihazda yer alacak.

Fiyatlandırma konusunda, uluslararası pazarda yaklaşık 130 dolar, Türkiye'de ise 10.000 TL'den daha az bir fiyat etiketiyle satılması bekleniyor. Realme’nin resmi bir açıklama yapması beklenirken, cihazın önümüzdeki günlerde piyasaya sürülmesi planlanıyor.