Realme GT 6 güçlü rakiplere meydan okuyor

Realme'nin yeni akıllı telefonu GT 6, Snapdragon 8s Gen 3 işlemci ve 5,500mAh pil kapasitesiyle pazardaki güçlü rakiplerine karşı iddialı bir alternatif sunuyor.

Realme GT 6 güçlü rakiplere meydan okuyor

Realme, Çin pazarı için Realme GT Neo 6 serisi akıllı telefonlar üzerinde çalışıyor. Bu seride yer alacak Realme GT Neo 6 SE ve GT Neo 6 modelleri sırasıyla Snapdragon 7+ Gen 3 ve Snapdragon 8s Gen 3 yonga setlerini kullanacak. GT Neo 6'nın model numarası RMX3850 olarak bilinirken, SE modelinin numarası henüz bilinmiyor. Ancak, GT Neo 6'nın küresel versiyonunun RMX3851 model numarasıyla geleceği söyleniyor. Yakın zamanda, bu küresel versiyonun Endonezya'nın SDPPI sertifikasyon veri tabanında ortaya çıktığı ve cihazın küresel pazarda Realme GT 6 adıyla tanıtılacağı görüldü.

Realme GT 6'nın SDPPI sertifikası, cihazın Endonezya'da bu isimle piyasaya sürüleceğini ortaya koydu. Ayrıca, cihaz FCC ve CB Test sertifikasyonlarından da onay aldı. FCC belgeleri, Realme GT 6'nın Realme UI 5.0 işletim sistemiyle çalışacağını ve SuperVOOC hızlı şarj desteğine sahip olacağını gösteriyor ancak şarj hızı hakkında detay verilmiyor.

Her iki sertifika da cihazın 2,680mAh kapasiteli (nominal değer) çift hücreli bir batarya ile donatıldığını belirtiyor. FCC belgesinde bataryanın tipik değerinin ise 2,750mAh olduğu belirtiliyor, bu da cihazın 5,500mAh kapasiteli çift hücreli bir batarya ile güçlendirildiğine işaret ediyor. Ayrıca, FCC belgesine göre Realme GT 6'nın boyutları 162 x 75.1 x 8.6mm ve ağırlığı 199 gram olarak ölçülüyor.

Realme GT 6 güçlü rakiplere meydan okuyor

RMX3851 model numarasına sahip cihaz, daha önce Geekbench ve AnTuTu platformlarında da görülmüştü. Burada cihazın Snapdragon 8s Gen 3 yonga seti, 16 GB RAM ve Android 14 işletim sistemi ile geleceği ortaya çıktı. AnTuTu üzerinde ise cihazın 1,846,775 puan aldığı görüldü. Cihazın ayrıca Hindistan ve Avrupa'da da sertifikasyon aldığı ve birkaç pazarda piyasaya sürüleceği belirtiliyor.

Yakın zamanda, Poco'nun da Snapdragon 8s Gen 3 yonga setine sahip Poco F6 üzerinde çalıştığı ve bu cihazın Realme GT 6 ile küresel pazarda rekabet edeceği yönünde haberler var. Bu durum, akıllı telefon pazarında ilginç bir rekabetin habercisi olabilir. Realme'nin bu yeni serisi, gelişmiş özellikleri ve güçlü performansıyla dikkat çekiyor ve teknoloji meraklıları tarafından merakla bekleniyor.