Realme GT 6'nın kamerası resmi olarak doğrulandı

Realme'nin yeni telefonu GT 6'nın kamera özellikleri resmen açıklandı. Kamera performansı ve örnekleri kullanıcıları heyecanlandıracak gibi görünüyor.

Realme GT 6'nın kamerası resmi olarak doğrulandı

Realme, 20 Haziran'da Realme GT 6'yı küresel pazarda ve Hindistan'da tanıtmaya hazırlanıyor. Lansmana sadece birkaç gün kala, şirket telefonun önemli özelliklerini doğrulamakla meşgul. Marka, yakın zamanda cihazın çipseti, batarya boyutu ve hızlı şarj özelliklerini açıkladı. Şimdi ise Realme GT 6'nın ana ve telefoto kameralarını duyurdu.

Realme GT 6'nın kamerası resmi olarak doğrulandı - Resim : 1

Realme GT 6'nın kamerası hakkında gelen resmi bilgilere göre, cihazda OIS (optik görüntü sabitleme) destekli 50 megapiksel Sony LYT-808 birincil kamera bulunacak. Bu kamera, 1/1.4 inçlik sensör boyutu ve geniş f/1.69 diyafram açıklığı ile dikkat çekiyor. Realme GT 5 Pro, OnePlus Open, OnePlus 12, Oppo Find X7 ve Oppo Find N3 gibi diğer üst düzey telefonlarda da bu amiral gemisi seviyesindeki kamera yer alıyor.

Yüksek performanslı Snapdragon 8s Gen 3 çipset ile birlikte, GT 6'nın üst düzey fotoğraf kalitesi sunması bekleniyor. Şirket, GT 6’nın ana kamerasının 4K Dolby Vision video kaydını desteklediğini de doğruladı. Ana kameraya, 47mm odak uzaklığına sahip 50 megapiksel telefoto kamera eşlik edecek. Marka henüz belirtmemiş olsa da, kamera kurulumunun ayrıca 8 megapiksel ultra geniş açılı bir kamerayı da içerdiği düşünülüyor.

GT 6, Realme’nin HyperTone Görüntü Motoru'nu destekleyecek ve bu teknoloji, görüntüleri RAW formatında yapay zeka ile işleyerek fotoğrafların kalitesini artıracak. Ayrıca, cihazın fotoğrafçılık özellikleri arasında Doku Portresi, Hızlı Çekim, Gece Modu, Yıldız Modu, Sokak Modu, AI Akıllı Kaldırma ve AI Gece Görüşü gibi çeşitli modlar yer alacak. X platformunda cihazın kamera örnekleri de paylaşıldı.

Diğer özelliklere gelince, Realme GT 6'nın 5.500mAh bataryaya sahip olacağı ve 120W hızlı şarjı destekleyeceği doğrulandı. Cihaz, BOE tarafından sağlanan 8T LTPO OLED ekran ile donatılacak ve bu ekran, 6.000 nit'e kadar maksimum parlaklık sunacak. Akıcı bir performans için, cihazda LPDDR5x RAM ve UFS 4.0 depolama yer alacak. Ayrıca, dünyadaki en büyük 10.014 mm² çift VC soğutma sistemine sahip olacak.