Realme GT 7 Pro'nun özellikleri lansmandan önce sızdırıldı

Realme GT 7 Pro'nun özellikleri lansmandan çok önce internete düştü. Modelin güçlü donanımı, teknoloji severleri heyecanlandırdı.

Realme GT 7 Pro'nun özellikleri lansmandan önce sızdırıldı

Realme, Çin pazarına yönelik olarak Realme GT 7 serisi akıllı telefonlar üzerinde çalışıyor. Marka, Temmuz ayında Çin'de Snapdragon 8 Gen 3 işlemcili bir akıllı telefon duyurmayı planlıyor. İlk sızıntılar bu cihazın Realme GT 6 olarak adlandırılacağını öne sürse de, daha yeni raporlar cihazın adının Realme GT 7 olabileceğini belirtiyor. Şu an için ismi konusunda net bir bilgi bulunmamakla birlikte, Realme'nin yıl sonuna kadar Hindistan'da Realme GT 7 Pro'yu piyasaya süreceği kesinleşti. Aynı telefonun Aralık 2024'te Çin'de de çıkış yapması bekleniyor; bu, şirketin Aralık 2023'te Realme GT 5 Pro'yu tanıtmasına benzer bir zaman çizelgesine işaret ediyor. Bugün, ünlü tipster Digital Chat Station (DCS), Weibo'da Pro varyantının önemli özelliklerini resmi duyuru öncesinde sızdırdı.

DCS'nin Weibo paylaşımına göre, Realme GT 7 Pro, 1.5K çözünürlük sunan bir OLED 8T LTPO ekrana sahip olacak. Bu özel ekran paneli, yerel bir ekran üreticisi tarafından sağlanacak.

Cihazın iç donanımında ise Snapdragon 8 Gen 4 yonga seti, 16 GB RAM ve 1 TB depolama alanı bulunabilir. Sızıntıda batarya boyutundan bahsedilmese de, yüksek enerji yoğunluğu ve hızlı şarj yetenekleriyle bilinen silikon-anot bataryaya sahip olacağı belirtiliyor. Hatırlanacağı üzere, GT 5 Pro modeli 5,400mAh batarya ile gelmişti, bu da GT 7 Pro'nun yaklaşık 6,000mAh bir bataryaya sahip olabileceğini işaret ediyor.

Ayrıca sızıntı, Realme GT 7 Pro'nun 3x optik zoom destekli 50 megapiksel periskop telefoto kameraya sahip olacağını belirtiyor. Ne yazık ki, cihazın diğer kameraları hakkında detaylı bilgi verilmedi. Son raporlar, bu telefonun Realme'nin ilk ultrasonik ekran içi parmak izi sensörüne sahip olabileceğini de öne sürüyor.