Realme GT 7 Pro'nun yeni özellikleri şaşırtıyor

Realme'nin yeni amiral gemisi GT 7 Pro, teknoloji severleri heyecanlandıracak özelliklerle geliyor. Sızdırılan bilgiler, cihazın oldukça iddialı olduğunu gösteriyor.

Realme GT 7 Pro'nun yeni özellikleri şaşırtıyor

Realme, yeni akıllı telefon serisi Realme GT 7 üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Markanın, Temmuz ayında Çin pazarında Snapdragon 8 Gen 3 işlemcili bir akıllı telefon duyurması bekleniyor. İlk sızıntılarda bu modelin adı Realme GT 6 olarak geçse de, daha güncel raporlar adının Realme GT 7 olabileceğini belirtiyor. Şu an için kesin bir isimlendirme yapılmış değil. Resmi olarak doğrulanan tek bilgi, Realme'nin bu yılın sonunda Hindistan'da (ve tabi ki global pazarda) Realme GT 7 Pro'yu piyasaya sürecek olması. Aynı telefonun Aralık 2024'te Çin'de de tanıtılması planlanıyor. Bugün, ünlü sızıntı kaynağı Digital Chat Station (DCS), Weibo'da yaptığı bir paylaşımda Pro versiyonun bazı ana özelliklerini açıkladı.

DCS'nin paylaşımına göre, Realme GT 7 Pro, 1.5K çözünürlüğe sahip OLED 8T LTPO ekranla gelecek. Bu ekran, yerli bir ekran üreticisi tarafından özelleştirilmiş bir panel olacak.

Realme GT 7 Pro'nun donanım özellikleri arasında Snapdragon 8 Gen 4 yonga seti, 16 GB RAM ve 1 TB depolama alanı yer alabilir. Sızıntı kaynağı cihazın batarya kapasitesine dair net bir bilgi vermese de, büyük bir silikon-anot bataryaya sahip olduğunu belirtti. Bu bataryalar, enerji yoğunluğu ve hızlı şarj yetenekleri açısından geleneksel lityum-iyon bataryalardan üstün. Hatırlanacağı üzere, GT 5 Pro modeli 5.400mAh bataryaya sahipti, bu da GT 7 Pro'nun yaklaşık 6.000mAh'lik bir batarya ile gelebileceğini düşündürüyor.

Ayrıca, sızıntıya göre Realme GT 7 Pro, 3x optik zoom destekli 50 megapiksel periskop telefoto kameraya sahip olacak. Ne yazık ki, cihazın diğer kameraları hakkında herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Son raporlar, bu telefonun Realme'nin ilk ultrasonik ekran içi parmak izi sensörüne sahip telefonu olabileceğini öne sürüyor.