Realme GT Neo 6 bu haliyle oyunseverleri mest eder

Mobil oyun dünyasının popülaritesi günden güne artarken, Realme GT Neo 6’nın sunduğu özellikler sektöre yeni bir hava katabilir.

Realme GT Neo 6 bu haliyle oyunseverleri mest eder

Realme’nin global pazarlama başkanı Xu Qi Chase, bugün Weibo hesabından yaptığı açıklamada, realme GT Neo 6'nın etkileyici performans metriklerini paylaştı. Yeni telefonun, grafik açısından zorlayıcı bir oyun olan Honor of Kings’i 120 fps’de fazla ısınmadan sürdürülebilir bir şekilde oynatabildiği belirtildi.

Xu Qi, bu seferki oyun deneyiminin çok farklı olacağını belirterek, telefonun Honor of Kings’i en yüksek grafik kalitesinde sorunsuz bir şekilde çalıştırabildiğini söyledi. 120 fps ayarında ortalama kare hızının 120.1 olduğunu belirtti. Sıcaklık ise 43.0℃ seviyesine ulaşıyor ki bu, oyunun 120 fps çıktısı göz önüne alındığında oldukça iyi bir değer.

Realme GT Neo 6 bu haliyle oyunseverleri mest eder - Resim : 1

Realme GT Neo 6 bu haliyle oyunseverleri mest eder

60 fps ayarında ise telefonun, aynı grafik kalitesinde 1 saat oynandıktan sonra 42.5℃’ye ulaştığı ve ortalama kare hızının 59.85 olduğu belirtildi. Xu Qi ayrıca oyundaki geliştirilmiş ışık ve gölge efektlerinden bahsetti. Snapdragon 8s Gen 3, gerçek zamanlı donanım hızlandırmalı ışın izlemeyi destekliyor. Ayrıca, farklı bir Weibo gönderisinde, telefonun Genshin Impact’i doğal 1.5K çözünürlükte oynatabildiğini de belirtti.

Yeni telefonun Snapdragon 8s Gen 3 çipini taşıyacak ve Mayıs 9 lansmanına saatler kaldı. Bu yeni çip, 3.0GHz hızında çalışan bir Cortex-X4, 2.8 GHz hızında dört Cortex-A720 çekirdeği ve 2.0GHz hızında üç enerji tasarruflu Cortex-A520 çekirdeği içeriyor. Grafik için Adreno 735 GPU sunuyor. Soğutma için ise GT Neo 6, 10014mm² buhar soğutma odası kullanıyor. Yeni çipin yanı sıra, bu telefon 6000 nit’e ulaşan son derece parlak 8T LTPO ekran sunacak. Sistemi beslemek için 5500 mAh batarya ve 120W şarj desteği mevcut.