Realme GT Neo 6 özellikle ekranıyla dikkatleri üzerine çekiyor

Çinli teknoloji devi Realme tarafından geliştirilen GT Neo 6 hem özellikleri hem de performansıyla dikkat çekiyor.

Realme GT Neo 6 özellikle ekranıyla dikkatleri üzerine çekiyor

Realme, Çin'de GT Neo 6'yı tanıttı. Bu model, GT Neo 5'in yerini alıyor ve "orta segment amiral gemisi" olarak tanımlanıyor, yüksek performansı uygun fiyatla sunmayı hedefliyor. GT Neo 6, Qualcomm'un son teknoloji Snapdragon 8s Gen 3 yonga setiyle donatılmış durumda. 10.000 seviyeli VC soğutma sistemi ile oyun ve diğer yoğun görevlerde üst düzey performans vaat ediyor.

Performansı daha da artırmak için, kullanıcıların CPU ve GPU frekanslarını özelleştirebileceği Geek Performance Panel 2.0 ve uyumlu bir soğutma arka klipsi takıldığında tam performans modunu otomatik olarak devreye sokan gelişmiş “AI Burning Mode” bulunuyor. Realme, telefonun özellikle “Genshin Impact” gibi oyunlarda 1.5K çözünürlüğü desteklediğini ve bu sayede standart 720p veya ölçeklendirilmiş çözünürlüklere kıyasla üstün görsel deneyim sunduğunu belirtiyor. Ayrıca, “Honor of Kings” gibi popüler oyunlarda görüntü kalitesini ve kare stabilitesini optimize edebiliyor. Bellek seçenekleri arasında 16GB LPDDR5X RAM ve 1TB UFS 4.0 depolama yer alıyor.

Realme GT Neo 6 özellikle ekranıyla dikkatleri üzerine çekiyor - Resim : 1

Realme GT Neo 6 özellikle ekranıyla dikkatleri üzerine çekiyor

Telefonun 6.78 inçlik ekranı, BOE ile birlikte geliştirilmiş olup, en yüksek parlaklık değeri 6000 nits olarak belirtiliyor. Tipik küresel maksimum parlaklık ise 1600 nits, manuel maksimum parlaklık 1000 nits. 0.5-120Hz arasında değişken yenileme hızına sahip 8T LTPO panel, 2160Hz yüksek frekanslı PWM karartma ve 3+1 Pulse DC benzeri düşük stroboskopik teknoloji ile rahat bir izleme deneyimi sunuyor. Ayrıca, sektörde bir ilk olan Greenfield AI göz koruma özelliği, kullanıcı yorgunluğunu aktif olarak algılayıp ekran parametrelerini buna göre ayarlıyor. Düşük frekanslı titreşim azaltma ve donanım seviyesinde mavi ışık azaltma gibi diğer özelliklerle birleştirilmiş durumda.

Kameralar açısından, Realme GT Neo 6'nın arka tarafında 50MP Sony IMX882 ana sensör ve optik görüntü sabitleme (OIS) özelliği bulunuyor. 8MP ultra geniş açılı Sony IMX355 sensör eşlik ediyor. Ön tarafta ise 32MP Sony IMX615 selfie kamerası yer alıyor.

5.500mAh kapasiteli batarya, Snapdragon 8s Gen 3 telefonlar arasında en büyük kapasiteye sahip olup, 120W hızlı şarj desteği ile geliyor. Sadece 10 dakikada %50 şarj sağlıyor. Telefon, Corning Gorilla Glass Victus 2 ile geliştirilmiş koruma sunuyor ve IP65 toz ve suya karşı dayanıklılık sertifikası bulunuyor. Çift frekanslı GPS ve üç frekanslı Beidou özellikleriyle yüksek doğrulukta konumlama sunan tek rakip olarak öne çıkıyor. IR sensör, X ekseni lineer motor ve NFC gibi özellikler de mevcut.