Realme MWC'de ilk amiral gemisini resmileştiriyor

MWC 2022 bugün başladı. Realme de ilk amiral gemisi cihazı olan Realme GT 2 Pro'yu kullanıcı ile buluşturacak. Gelin cihaz hakkında bilinenlere bakalım.

Realme MWC'de ilk amiral gemisini resmileştiriyor

Barselona'daki MWC 2022, bugün başladı ve Realme, Realme GT 2 ve Realme GT 2 Pro'nun resmi lansmanı ile karşımıza çıktı. Realme GT 2 Pro, ciddi bir değişikliğe işaret etmesi beklenen üreticinin ilk üst düzey akıllı telefonu.

Realme GT 2 Pro, MWC'de resmileşti!

realme

Snapdragon 8 Gen 1 destekli Realme GT 2 Pro, Avrupa'da 749,99 €'dan, Snapdragon 888 destekli Realme GT 2 ise 549,99 €'dan satışa sunulmaya başlayacak. Her iki akıllı telefon da 11 Mart'ta Avrupa'da satışa sunulacak.

Temel Realme GT 2, 5000 mAh pil, Realme UI 3.0 gibi Realme GT 2 Pro ile aşağı yukarı aynı özelliklere sahip. Aralarındaki fark, 120 Hz AMOLED E4 ekrana ve Snapdragon 888 5G SoC'ye sahip olması.

GT 2 Pro ile Realme artık üst düzey bir Android akıllı telefon sunmayı planlıyor. Bu cihaz, geçen yıl piyasaya sürülen ve bize biraz OnePlus'ı hatırlatan ilk Realme GT'den daha üstün.

Realme GT 2 Pro üç renkte geliyor: Kağıt Beyazı, Kağıt Yeşili ve Titanyum Mavisi. Neden "Kağıt" olduğunu açıklayalım. Üretici, endüstriyel tasarımcı Naoto Fukasawa ile "kağıt sanatı konseptine dayalı" bir işbirliği gerçekleştirdi. Realme, sürdürülebilir bir kompozitten yapılmış bir malzeme üretmeyi başardı. Bu da daha çevreci bir cihaz demek.

Realme GT 2 Pro, Snapdragon 8 Gen1 SoC performansını en üst düzeye çıkarmak için 3 dereceye kadar soğutmaya izin veren daha büyük bir ısı yayma alanı içeriyor. Soğutma alanı, paslanmaz çelik buhar odası (VC) alanına sahip tamamen yeni 9 katmanlı bir soğutma yapısıyla inşa edilmiş.

Realme GT 2 Pro'nun 6.7 inçlik ekranı, bu yeni amiral gemisinin en umut verici unsurlarından biri.