realme Oppo Reno5 benzeri bir telefonla geliyor

Gizemli realme cihazı TENAA listesinde görüldü. Böylece cihazın bazı özellikleri ortaya çıkmış oldu.

realme Oppo Reno5 benzeri bir telefonla geliyor

realme RMX3366, TENAA tarafından onaylandı ve akıllı telefonun temel özellikleri ile fotoğraflarını web sitesinde yayınlandı. Liste, ilk başta Oppo Reno5 serisi üyesi gibi görünen ancak daha yakından baktığınızda kendine has özellikleri olan bir telefonu ortaya koyuyor.

Gizemli realme cihazı hakkında daha fazla bilgi ortaya çıktı!

realme Oppo Reno5 benzeri bir telefonla geliyor - Resim : 1

RMX3366'nın ön tarafında kavisli kenarlara ve muhtemelen bir selfie kamerasına sahip 6.55” OLED bulunuyor. Görünür parmak izi tarayıcılarının olmaması göz önüne alındığında, sensörün ekranın altında olduğu düşünülüyor. Cihazın içinde, hücrelerden biri 2.200 mAh olan, toplam 4.400 mAh minimum kapasite anlamına gelen çift hücreli bir pil bulunuyor.

TENAA listesi ayrıca yeni realme'nin kutudan Android 11 işletim sistemi ile çıkacağını doğruladı. Muhtemelen realme UI 2.0 işletim sistemine sahip olacak.  Telefonun, listelenen frekansa bağlı olarak Snapdragon 778G veya Snapdragon 870 tarafından desteklenmesi bekleniyor.

Arka panelde, uzatılmış bir LED flaş ünitesi ve bir çift bilinmeyen sensör tarafından takip edilen üç kamera içeren çıkıntılı bir kamera modülü bulunuyor. Cihazın sağ kenarında bir güç düğmesi bulunurken, sol kenarında ses açma ve düğmeler yer alıyor. Telefonun 3C sertifikası da, 5G'ye hazır telefonun 65W hızlı şarj cihazıyla gelebileceğini ortaya koydu.

realme'nin realme X9 serisi akıllı telefonlar üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Vanilya X9'un Snapdragon 778G tarafından desteklendiği söyleniyor ve fiyatı 2.000 Yuan (313$) ile 2.500 Yuan (391$) arasında olabilir. Öte yandan, realme X9 Pro Snapdragon 870'e sahip olabilir ve fiyatı 2.500 Yuan (390$) ile 3.000 Yuan (470$) olarak karşımıza çıkabilir.