Mobil

Realme'den yeni uygun fiyatlı amiral gemileri geliyor!

Realme'nin yeni çıkaracağı telefonlarda kullanacağı işlemciler belli oldu. Amiral gemisi sınıfındaki Snapdragon 870 ve amiral gemilerine taş çıkaran Snapdragon 778G işlemcileri yeni Realme telefonlarda göreceğiz.

Realme'den yeni uygun fiyatlı amiral gemileri geliyor!

Yakın zamanda Türkiye'de de fabrika açarak üretime başlayacak olan Realme aslında bir Çin markası olmasına rağmen Hindistan'ın en iyi satan markaları arasında. Bunda Hint kullanıcıların da Türk kullanıcılar gibi uygun fiyata bol özellik sunan telefonları sevmesi başlıca etken. 

Realme'nin stratejisi değişiyor

Ülkemizde de Snapdragon 720G işlemcili Realme 7 Pro gibi telefonları bulunan firmanın en büyük eksiklerinden birisi amiral gemisi sınıfındaki işlemcileri kullanmaması idi. Bugüne kadar en iyi telefonlarında hep orta seviyenin üst sınıfında yer alan Snapdragon 700 serisi gibi gibi yonga setlerini kullanan firma bu aloşkanlığını değiştirecek gibi görünüyor.


5G özellikli Snapdragon 778G oyun, yapay zeka ve kamera konusunda büyük güncellemeler ile geliyor.

Snapdragon 870 5G ve Snapdragon 778G 5G çipsetli telefonlar geliyor

Nisan ayında Realme GT Neo'da kullandığı Dimensity 1200 işlemci ile amiral gemisi dünyasına adım atan firma artık daha çok sevilen ve daha stabil çalıştığı bilinen Snapdragon markalı amiral gemisi yonga setlerini de kullanacak. Realme'nin çok yakın gelecekte tanıtacağı iki telefon Snapdragon 870 ve Snapdragon 778G yonga setlerine yer verecek.

Snapdragon 870 halihazırda Snapdragon markasının 888'den sonraki en güçlü yonga seti durumunda. Yeni duyurulan Snapdragon 778G ise orta seviyedeki en güçlü işlemciyi temsil ediyor. Söz konusu yonga setlerinin ikisi de 5G desteğine sahip. Her ikisi de son çıkan en yüksek grafikli oyunları dahi akıcı şekilde oynatabilirken günlük kullanım deneyiminde de kullanıcılarına yıllarca akıcı bir deneyim sunma potansiyeli barındırıyor.

Telefonların 18 Haziran'da tanıtılacağı düşünülüyor

Realme'nin söz konusu telefonları 18 Haziran'da tanıtacağı düşünülüyor. Firmadan henüz bu konuda bir doğrulama gelmiş değil. Fakat firma 24 Mayıs'ta bir tanıtım düzenleyecek ve bu tanıtımda da az önce bahsettiğimiz GT Neo'nun 65 Watt ultra hızlı şarj desteğine sahip versiyonu Realme GT Neo Flash Edition'ı tanıtacağı tahmin ediliyor. Bu arada GT Neo malesef ki Çin'e özel bir telefon olarak kalacak fakat aynı telefon şimdilik Hindistan'a Realme X7 Max 5G adıyla gitmiş durumda. Belki global pazara da benzer bir isimle sunulabilir.

Peki siz Realme markası hakkında ne düşünüyorsunuz? Aranızda Realme cep telefonu kullanan var mı? Yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.