Mobil

realme UI 2.0 (Android 11) alacak modeller tarihleri ile açıklandı!

realme'nin Android 11 tabanlı arayüzü realme UI 2.0 için geri sayım başladı. Bir çok model bu güncellemeyi çok yakında alacak. İşte o modeller.

realme UI 2.0 (Android 11) alacak modeller tarihleri ile açıklandı!

Çin'in yükselen yıldızı realme, geçtiğimiz yıl realme UI 2.0 arayüzünü duyurmuş ve realme X50 Pro amiral gemisinde bu arayüze yer vermişti. Bugün ise şirket, 2021'nin ikinci çeyreği için erken erişim yol haritasını açıkladı.

Erken erişim yol haritasının duyurulduğu Eylül ayında realme, cihazların bütünsel bir listesini ve güncellemelerin zaman çizelgesini açıklamıştı. Şimdi ise bu çizelge daha detaylı bir şekilde paylaşıldı. Çok yakında birçok model Android 11 tabanlı realme UI 2.0 ile kavuşacak.

Nisan 2021

  • realme X7 Pro

Mayıs 2021

  • realme X7
  • realme C15 (Qualcomm sürümü)

Haziran 2021

  • realme X
  • realme XT
  • realme 3 Pro
  • realme 5 Pro
  • realme Narzo 20A

Açıklanan bu yol haritasının Hindistan için geçerli olduğu söyleniyor. Ancak muhtemelen güncellemenin Avrupa pazarına gelmesi de hemen hemen aynı tarihlerde olacak.

realme UI 2.0

realme ayrıca 2021'in üçüncü çeyreğinde Narzo 30 Pro 5G ve Narzo 30A'nın realme UI 2.0 Beta sürümlerini almaya başlayacağını açıkladı.

Bu sürümlerin erken erişim olacağını belirtelim. Yani kararlı sürüm için 2021'in sonunu beklemeniz gerekebilir. Güncelleme konusunda rakipleri ile rekabet içerisine girmek isteyen realme'nin bu konuda biraz yavaş davrandığı ortada.

Umarız Türkiye pazarında da beğeni toplayan firma, güncelleme konusunda elini biraz daha sıkı tutar ve nihai sürümü beklenenden de erken yayınlar.

Peki, siz realme'nin güncelleme performansından memnun musunuz? Gelin yorumlarda kullandığınız model ve güncelleme durumu hakkında tartışalım.

Yorumlar
Free
Haziran bitcek daha güncelleme gelmedi
Cevapla
Ali Demir
Realme 7 pro için gelmiyecekmi
Cevapla
reis
gelmeyecek gibi duruyor keşke mi10t alsaydık bu telefon çöp çıktı 2.el iphone 8 almadıgıma pişmanım
Ezgi çakmak
Relame 6 pro bir türlü güncelleme almıyor!....
Cevapla
Mehmet çelik
Abi realme c3 e yokmu
Cevapla
Coşkun yildiz
Realme 6 ya Android 11 gelecekmi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.