Realme uygun fiyatlı 5G cihazını duyurdu!

Realma uygun fiyatı ile dikkat çeken yeni 5G cihazını duyurdu. İşte merakla beklenen cihazın özellikeri hakkında tüm detaylar.

Realme uygun fiyatlı 5G cihazını duyurdu!

Realme, Hindistan'da birkaç yeni akıllı telefon piyasaya sürmek için kolları sıvadı. Şirketin Hindistan pazarı CEO'su Madhav Sheth, markanın yakında Hindistan'da Realme 10 serisini içeren en az dört yeni telefon piyasaya süreceğini açıkladı.

Realme uygun fiyatlı 5G cihazını duyurdu!

Realme uygun fiyatlı 5G cihazını duyurdu! - Resim : 1

Üst düzey yetkili, GSMArena ile yaptığı röportajda yeni uygun fiyatlı cihazlarını da müjdeledi. Şirketin bu yeni akıllı telefonu bu yılın ikinci yarısında piyasaya sürülecek. Bu dört olası model arasında Realme, 15.000 INR (yaklaşık 190 ABD Doları) fiyat aralığının altında yeni bir 5G özellikli akıllı telefonu da piyasaya sürecek. Bunun da mevcut koşullarda oldukça iyi bir teklif olduğunu söylesek yanlış olmaz. Madhav Sheth'e göre, bu cihaz "özellikle Hindistan'ın 2022'nin ikinci yarısında gerçekleşmesi beklenen 5G teknolojisinin piyasaya sürülmesinden önce çok ihtiyaç duyulan bir ilave."

Sheth, yaklaşmakta olan Realme akıllı telefonlarının sevkiyatlarının, küresel çip sıkıntısı azalmaya başladığı için olumlu geçeceğini de belirtiyor. Küresel çip sıkıntısı sebebiyle şirketler ciddi anlamda zorluklar atlattı ve mobi sektörü de bundan şüphesiz kötü etkilendi. Ancak düzelme ile birlikte bu yılın ikinci yarısında "daha olası" cihaz sevkiyatları bekleyebiliriz. Başka bir deyişle, Realme 10 serisinin muhtemelen Ekim 2022'den önce piyasaya sürülmesini bekleyebiliriz.