Realme uygun fiyatlı model için Android 11 güncellemesini yayınladı!

Uygun fiyatlı fakat güçlü modeli Realme 7i için Android 11 güncellemesi ile birlikte Realme UI 2.0'ı da kullanıma sunuldu.

Realme uygun fiyatlı model için Android 11 güncellemesini yayınladı!

Realme markası ilk olarak Çin'de Oppo markasına bağlı Oppo Real olarak çıktı. Ardından 2018'de Oppo'dan bağımsız olduktan sonra Realme adını aldı. Sonrasında ise Hindistan pazarına çok sıkı bir giriş yaptı ve artık birçok otorite tarafından Hindistan odaklı bir marka olarak görülüyor. Çin'den sonra dünyanın en büyük ikinci pazarı olan Hindistan'da akıllı telefon tercihleri genel olarak ülkemizle aynı. Uygun fiyata güçlü performans veren telefonlar Hindistan'da çok büyük iş yapıyor. Realme de stratejisini buna göre oturttuğundan dolayı Hindistan pazarında İlk sıralardan asla düşmüyor.

Realme 7i özelliklerine göre çok uygun fiyatta

Snapdragon 662, 5000 mAh batarya ve 64 MP kamera gibi çekici özellikleri bünyesinde barındıran Realme 7i şu anda 185 Dolar gibi çok uygun bir fiyattan satışta. Şubat 2021'de telefona Realme'nin yeni ve bol özellikli işletim sistemi Realme UI 2.0'ın geleceği açıklanmıştı. Tam 3 ay sonra güncelleme geldi. Hem de Android 11 ile beraber.

Realme uygun fiyatlı model için Android 11 güncellemesini yayınladı! - Resim : 1

Realme UI 2.0 ve Android 11

Güncelleme listesi oldukça kabarık fakat en çok dikkat çekenler daha iyi bir karanlık mod deneyimi ve gece şarjının yapay zeka ile iyileştirilmesi. Yapay zeka sayesinde gece şarjda bırakılan telefonun 5000 mAh gücünde bataryası daha uzun ömürlü olacak. Bu büyük ihtimalle Asus'un 2018 yılında Zenfone 5 serisinde tanıttığı sistemle aynı çalışacak. Yani telefon bizim uyku düzenimizi takip edip gece şarjda bırakıldığında %80'e kadar şarj edecek ve bizim uyanacağımız saate yakınken şarja devam edip uzun süre %100'de kalmasını engelleyecek. Yapılan araştırmalar %60 ila %80 arası bir şarjda tutulmasının lityum bataryaların ömrünü uzattığı yönünde.

Güncelleştirme ile klon sistemler oluşturularak sistem güvenliği de artırılıyor. Bu sayede farklı parmak izleri ile farklı oturumlar açılabilecek. Aynı zamanda hızlı erişime uygulama kilitleme seçeneği eklenmiş ve son olarak Realme Android'in tek sefere mahsus izin sistemini de kendi işletim sistemine entegre etmiş durumda.

Realme'nin 5i ve 6i modelleri ülkemizde de satışta. Buna göre 2020 sonlarında Hindistan pazarına çıkmış olan Realme 7i'nin de ülkemize geleceğini varsayabiliriz. Realme Türkiye bu model için güzel bir fiyat politikası ile çok iyi bir satış grafiği de yakalayabilir.