realme Xiaomi’ye Narzo ile meydan okuyacak!

Çinli akıllı telefon üreticilerinin arasındaki rekabet artmaya devam ediyor. realme, Xiaomi’nin Pocophone ile yarıştığı kulvara Narzo ile girmeye hazırlanıyor.

realme Xiaomi’ye Narzo ile meydan okuyacak!

Son yıllarda Çinli üreticilerin akıllı telefon sektörünü ele geçirdiklerini söylemek çok da yanlış olmayacaktır. Akıllı telefon pazarında en çok satış yapan ilk 5 şirkete baktığımızda bunlarının 3’ünün Çin merkezli olduğunu görüyoruz.

Günün sonunda akıllı telefon sektöründeki bu rekabet ve çekişmenin, kullanıcıların işine geldiğini söylemek de yanlış olmayacaktır. Çünkü bu sayede çok daha uygun fiyatlara, güçlü telefonlar satın alabiliyoruz.

Örneğin Xiaomi Pocophone serisiyle uygun fiyat tarafında muazzam işler başarmıştı. Özellikle Hindistan’da Poco ile geniş bir kitleye ulaşan Çinli üreticinin karşısına bir başka Çinli telefon devi çıktı.

Kısa süre önce ülkemizde de hizmet vermeye başlayan realme, Xiaomi’nin Pocophone ile domine ettiği kulvara göz dikti.

Sızdırılan son raporlara göre realme, Pocophone benzeri Narzo serisi için geri sayıma geçmiş durumda. Narzo modellerinin Pocophone modelleri ile aynı özelliklere sahip olmasına karşın daha uygun etiketlere satılacağı iddia ediliyor.

realme’nin yeni Narzo serisi ile özellikle Hindistan pazarını ele geçirmeyi planladığı söyleniyor. Malum Xiaomi’nin Hindistan’da tartışılmaz bir üstünlüğü bulunuyor. Dolayısıyla realme’nin işi pek de kolay olmayacak.

Fakat güncel modellere baktığımızda realme’nin Xiaomi karşısında iddialı işler yaptığını da göz ardı edemeyiz.

Dilerseniz kısa süre önce YouTube kanalımızdan yayınladığımız Xiaomi Redmi Note 8 Pro ve realme 5 Pro kamera karşılaştırması videosuna da aşağıdan göz atabilirsiniz.