Realme’nin Dinamik Ada’sı kendini gösterdi

Apple tarafından Eylül ayında tanıtılan iPhone 14 Pro modellerinin en dikkat çekici özelliği olan Dinamik Ada, yavaş yavaş Android markaları arasında da yayılmaya başlıyor.

Realme’nin Dinamik Ada’sı kendini gösterdi

Geçtiğimiz yıl, Apple iPhone 14 Pro ve Pro Max'i piyasaya sürdüğünde, dinamik bir tasarım özelliği olan "Dinamik Ada" özelliği ile birçok kişinin dikkatini çekti. Yeni delikli tasarımı tercih ederek kullanıcının ihtiyaçlarına bağlı olarak değişen, arama, zamanlayıcı ve müzik kontrolleri gibi bilgileri yazılım deneyiminde yeni bir katmana taşıyan yüzen bir "ada" idi.

Bu zeki fikir, Android üreticilerinin zamanla kopyalaması kaçınılmazdı. Realme, bu özelliği kopyalamak istediğini birkaç hafta içinde açıkladı ve şimdi bu özellik hemen hemen tamamlandı.

Realme'in başkan yardımcısı Madhav Sheth, Twitter'da Realme C Serisi cihazını gösteren bir fotoğraf yayınladı. Fotoğrafta, iPhone'daki Dinamik Ada'ya neredeyse tamamen benzeyen "Mini Kapsül" özelliği kullanılıyordu. Yüzen kullanıcı arayüzü öğesi ekranın üst kısmında görünüyor ve siyah bir arayüz kullanarak kamera kesimlerini tamamen gizliyor.

Realme’nin Dinamik Ada’sı kendini gösterdi - Resim : 1

Realme’nin Dinamik Ada’sı kendini gösterdi

Sheth daha sonra fotoğrafı hesabından sildi, ancak ünlü duyumcu @OnLeaks "Mini-Kapsül" özelliğini gösteren hareketli bir animasyon yayınladı. Tekrar şarj durumunu gösteren animasyon, Apple'ın benzer özelliğiyle oldukça benzer görünüyor. Ancak Realme'in bundan sonra ne yapacağı belirsiz.

Öte yandan Realme’nin Oppo'nun bir alt markası olduğu göz önüne alındığında, gelecekteki Oppo ve OnePlus cihazlarının da benzer bir işlevselliği benimseyebileceğini rahatlıkla düşünebiliriz.