Red Magic 8 Pro’nun özellikleri tanıtıma saatler kala sızdırıldı

ZTE tarafından geliştirilen Red Magic 8 Pro’nun teknik özellikleri, telefonun tanıtımına saatler kala bir kez daha sızdırıldı.

Red Magic 8 Pro’nun özellikleri tanıtıma saatler kala sızdırıldı

Akıllı telefonların gelişimi, yanında yeni bir süreci daha getirdi. Buna göre yakın zamana kadar konsollar ve pc arasında paylaşılan oyun sektöründe, artık akıllı telefonların da sözü geçmeye başladı. Hatta bazı oyunları elde ettikleri hasılatlar, oyun dünyasının en büyük isimlerini bile geride bırakmaya başladı. Tabi hal böyle olunca, birçok teknoloji şirketi oyunseverlere yönelik akıllı telefonlar üretmeye başladı ki bunlardan biri de ZTE oldu.

Ünlü teknoloji şirketi uzun süredir üzerinde çalıştığı Red Magic 8 serisini geçtiğimiz günlerde Çin’de tanıtmış ve satışa sunmuştu. Bununla birlikte telefonun global versiyonu ise bugün yani 16 Ocak’ta tanıtılacak. Peki Red Magic 8 Pro hangi özelliklerle karşımıza çıkacak? Son dakika sızıntılarına göre bu telefon 6,8 inç büyüklüğe ve 1116 x 2480 piksel çözünürlüğe sahip AMOLED ekranla karşımıza çıkacak.

Red Magic 8 Pro’nun özellikleri tanıtıma saatler kala sızdırıldı

Gücünü Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden alması beklenen telefon bu işlemci kümesini 8GB RAM + 128GB dahili depolama alanı, 8GB RAM + 256GB RAM ve 12GB RAM + 256GB dahili depolama alanlarıyla destekleyecek.

Telefonun arka yüzeyinde 50MP + 8MP + 2MP’den oluşan üçlü bir kamera kurulumu bulunacakken, ön yüzeyde ise kullanıcıları 16MP’lik bir lens karşılayacak. Telefonun elektriksel gücünü 6.000mAh’lık bataryasından alacağını ve bu bataryayı 80W hızlı şarj teknolojisiyle destekleyeceğini belirtelim.