Red Magic 9S Pro, 3 Temmuz'da tanıtılacak

Red Magic 9S Pro, 3 Temmuz'da tanıtılacak ve Snapdragon 8 Gen 3 Leading Version işlemciyle gelecek. Bu özellik, cihazı piyasanın en güçlü modellerinden biri yapacak.

Red Magic 9S Pro, 3 Temmuz'da tanıtılacak

Nubia, geçen yılın Kasım ayında Red Magic 9 Pro ve Magic 9 Pro+'u Çin'de tanıtmıştı. Bugün ise Nubia, Red Magic 9S Pro serisi AI oyun telefonunu 3 Temmuz'da Red Magic Esports Universe yeni ürün lansman konferansında tanıtacağını duyurdu.

Red Magic 9S Pro'nun piyasaya sürülmesi merakla bekleniyor. Henüz cihazla ilgili resmi bir açıklama yapılmamış olsa da, söylentiler Snapdragon 8 Gen 3 Leading Version yonga setine sahip olacağını öne sürüyor. Bu, mevcut SDS8G3 yonga setinin geliştirilmiş bir versiyonu olarak kabul ediliyor.

Hatırlanacağı üzere, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 yonga setini geçen yılın Ekim ayında tanıtmıştı. Bu yonga seti, maksimum 3.36GHz işlem hızına sahip. Ocak 2023'te ise Samsung, Galaxy S24 serisini Snapdragon 8 Gen 3 yonga setiyle piyasaya sürmüştü. Bu yonga seti, SD8G3'ün 3.9GHz hızında çalışan overclock edilmiş bir versiyonuydu.

Red Magic 9S Pro'da kullanılması beklenen Snapdragon 8 Gen 3 Leading Version yonga setinin 3.39GHz saat hızına sahip olacağı düşünülüyor. Ayrıca, bu yonga setinin GPU performansında da iyileştirmeler sunması muhtemel. Geçen yıl Red Magic 8S Pro'yu güçlendiren Snapdragon 8 Gen 2 Leading Version da benzer bir gelişim göstermişti. Böylece, Red Magic 9S Pro, overclock edilmiş Snapdragon 8 Gen 3 yonga setine sahip ilk Samsung dışı telefon olacak.

Red Magic 9S Pro'nun diğer özellikleri henüz bilinmiyor. Ancak, mevcut 9 Pro ile karşılaştırıldığında ana farkın daha hızlı bir yonga seti olması bekleniyor.

Söylentiler, Nubia'nın bu lansman etkinliğinde Red Magic oyun dizüstü bilgisayarını da tanıtabileceğini öne sürüyor. Bu dizüstü bilgisayarın olası özellikleri arasında 14. nesil Core i9 işlemci, RTX 4070 bağımsız grafik kartı ve entegre metal gövde bulunuyor.

Bu yeni lansman, oyun tutkunları ve teknoloji meraklıları için büyük bir heyecan yaratmış durumda. Red Magic 9S Pro’nun piyasaya sürülmesiyle birlikte, mobil oyun dünyasında yeni bir standart belirlenmesi bekleniyor.