Mobil

Redmi beklenmedik çok önemli bir karar aldı!

Ucuz akıllı telefonlarla tanınan Redmi markası, işletim sistem ile ilgili enteresan bir karar alıyor. Redmi sistemi komple değiştiriyor!

Redmi beklenmedik çok önemli bir karar aldı!

Redmi 2020’de Xiaomi'den şartlı olarak ayrı bir marka haline gelmişti. Görünüşe göre şimdi ise Çinli şirket Redmi, kendi akıllı telefonlarını tamamen Xiaomi’den ayırmak için başka bir adım daha atıyor.

Redmi sistem değişikliğine gidiyor. Yeni sistemin benzersiz unsurlara ve işlevlere sahip olacağı söyleniyor. Tescilli arayüz Android tabanlı normal MIUI’den farklı olacak. İşte detaylar.

Redmi Yeni İşletim Sistemine Geçiyor!

Redmi cihazları tescilli Xiaomi MIUI işletim sistemininden vazgeçiyor ve kendi Android işletim sistemini getiriyor. Tescilli ara yüzün, Android tabanlı olan normal Çin markası MIUI'den biraz farklı olacağı bildiriliyor. Yeni tescilli işletim sisteminin benzersiz öğeler ve işlevler alması bekleniyor.

MIUI 13 işletim sistemi ile Xiaomi ve Redmi cihazlarının yazılım olarak ayrılacağı, bunun Redmi markasını daha tanınabilir hale getirmesi ve ana şirketten resmi olarak bağımsızlığını ilan etmek istemesi anlamına geleceği bildiriliyor.

Yeni İşletim Sistemi ve Redmi!

Redmi, 2013'ten beri kullandığı akıllı telefonlarındaki MIUI ürün yazılımını terk ediyor. 2013'ten 2019'a kadar ayrı bir marka olarak lanse edilen bu akıllı telefon serisini üreten Xiaomi'den farkını vurgulamak için kendi işletim sistemini tanıtacak.

Görünüşe göre işlevsellik aynı kalacak ancak esas olarak MIUI ara yüzünden farklı olacak.

Xiaomi daha önce de aynı şeyi yapmıştı. Örneğin, Poco alt markası akıllı telefonlara Poco için MIUI adlı özel bir ürün yazılımı sürümü sağladı. İşletim sistemi orijinaliyle yaklaşık olarak aynı işlevselliğe sahipti, ancak biraz değiştirilmiş bir tasarıma sahipti. Belki şimdi Çinli şirket Redmi için şartlı MIUI ile aynı şeyi yapabilir. Muhtemelen, bu ayrım, MIUI 13 güncellemesinin yayınlanması ile gerçekleşecektir.

Yorumlar
Uceddi
Oncelikle bu kotu oldu ben Xiaomi ve redmi çok seviyor ayrimasinlar ve ikisi mi o yüzden yani Xiaomi ❤️Redmi ayrlmasilar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.