Redmi K30 Pro parçalarına ayrıldı! İnanılmaz kamera ayrıntıları!

Redmi K30 Pro tanıtımına 2 gün kala parçalarına ayrıldı! Kamera detayları ile şaşırttı!

Redmi K30 Pro parçalarına ayrıldı! İnanılmaz kamera ayrıntıları!

Xiaomi’nin 2 gün sonra, yani 24 Mart tarihinde tanıtılacak olan yeni akıllı telefonu Redmi K30 Pro, resmi tanıtım gerçekleşmeden, Xiaomi tarafından yayınlanan videoda karşımıza çıktı. Videoda parçalarına ayrıldığı görülen telefonun kamera ayrıntıları oldukça ilgi çekici.

Redmi K30 Pro parçalarına ayrıldı! İnanılmaz kamera ayrıntıları!

Bilmeyenler için belirtelim; Redmi, Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin alt markası olma özelliği taşıyor. Redmi yeni amiral gemisi modeli Redmi K30 Pro’yu 24 Mart’ta tanıtmaya hazırlandığını biliyoruz. Ancak tanıtıma sadece 2 gün kala, Xiaomi tarafından yayınlanan videoda, bir Redmi yetkilisi de Redmi K30 Pro'yu parçalara ayırdığı görüldü.

Böylelikle şirketin ürün yöneticisi Wang Teng Thomas tarafından yayınlanan videoda, donanım tarafında çok daha güçlü olacağı zaten bilinen modelin iç yüzü de tanıtılmadan ortaya çıkmış oldu. Redmi K30 Pro'nun kamera özellikleri ise oldukça dikkat çekti.

Redmi Ürün Direktörü Wang Teng Thomas tarafından yayınlanan Redmi K30 Pro’nun söküldüğü videoda, cihazın arka yüzden açıldığı görülüyor ve ilk olarak karşımıza kare formda yerleştirilen dörtlü kamera kurulumu dikkat çekiyor. Bu dört kameranın ikisi 64 megapiksel Sony IMX686 olarak karşımıza çıkıyor. Yani dörtlü kamerada toplam iki adet ana kamera olacağı anlamına geliyor. Gelen bilgiler doğrultusunda, çiftli kameranın birisi geniş açı, diğeri ise telefoto kamera olarak görev yapıyor olacak. Cihaz ayrıca 60Hz yenileme hızını destekleyen AMOLED ekrana sahip.

Redmi K30 Pro parçalarına ayrıldı! İnanılmaz kamera ayrıntıları! - Resim : 1

Bunun yanında çok iyi derecede entegre edilen sandviç tasarıma sahip anakart yapısını görüyoruz. Çift OIS desteği sunulan modelde 3 kat optik yakınlaştırma ve 30 kat dijital yakınlaştırma yapılabileceği söyleniyor. Cihazın ayrıca Snapdragon 865 işlemcisi sayesinde 8K video kayıt edebilecek olduğu ise sızan diğer bilgiler arasında.

Ayrıca 5G destekleyecek olan Redmi K30 Pro'da, 33W hızlı şarj destekleyen 4700 mAh kapasiteli batarya konumlandırılmış durumda olduğu görülüyor. Snapdragon 865 işlemciye sahip en ucuz akıllı telefon olacağı ve 465 dolardan başlayan fiyat etiketine sahip olacağı bilgisi ise diğer sızıntılar arasında.

Redmi K30 Pro, 24 Mart’ta Çin’de düzenlenecek olan lansmanda görücüye çıkacak. Böylelikle cihaza ait tüm özellikler resmiyet kazanacak. Ancak iddialar, şu ana kadar ortaya çıkan sızıntıların doğru olduğu yönünde.