Mobil

Redmi K40 Gaming Edition kamerada farklı bir şey deneyecek

Oyuncu telefonu Redmi K40 Gaming Edition için geri sayım başladı. Şimdi de telefonun kamera tarafında farklı bir şey deneyeceği ortaya çıktı.

Redmi K40 Gaming Edition kamerada farklı bir şey deneyecek

Xiaomi'nin alt markası olan Redmi şu sıralar Redmi K40 Gaming Edition modelini tanıtmak için gün sayıyor. Çin'in Twitter'ı olarak bilinen Weibo üzerinde yeni oyuncu telefonu için bu zamana kadar bir çok tanıtım posteri yayınlayan firma, bugün de telefonun flaş sistemi için detayları paylaştı. Redmi görünüşe göre farklı bir şeyler peşinde.

Telefon sektöründe flaş sistemi iPhone 5s'e kadar beyaz tondaydı. Ancak iPhone 5s ile karşımıza sarı ve beyaz rengin karışımı olan ve ten rengini daha doğru verdiği söylenen True Tone Flash hayatımıza girmişti. O zamandan bu zamana iki renkli flaş desteği telefonlarda yer almaya başlamıştı. Şimdi ise Redmi, bu sistemi farklı bir şekilde kullanmaya hazırlanıyor.

Redmi'nin aktardığına göre oyuncu telefonundaki flaş sistemi oldukça farklı olacak. Büyük lenslerin yanına konumlandırılacak olan yeni flaş sistemi, hem ortamı daha fazla aydınlatacak hem de fotoğraflar flaşla çekilmemiş gibi doğal tonunda olacak.

Redmi K40 Gaming Edition kamerada farklı bir şey deneyecek - Resim : 1

MediaTek Dimensity 1200 yonga seti ve 12 GB RAM'den beslenecek olan bu telefonda üçlü arka kamera kurulumu yer alacak. Oldukça ilginç bir kamera dizaynı ile gelecek olan telefonun 350 dolardan satışa sunulması bekleniyor.

Türkiye pazarına henüz gelip gelmeyeceği belli olmayan bu model, dünyanın en uygun fiyatlı oyuncu telefonu olacak. Redmi K40 Gaming Edition'da ayrıca sıvı soğutma ve oyunlar için çeşitli hızlandırıcı optimizasyon araçları da yer alacak.

27 Nisan 2021 tarihinde tanıtılacak olan bu model, yeni flaş sistemi ile sektöre yeni bir soluk kazandıracak gibi görünüyor. Çünkü ten rengini bozan standart flaş dizaynı günümüze pek yakışmıyor. Umarız bu dizayn başarılı olur ve geceleri flaş patlatma korkusu tarih olur.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.