Redmi K60 Pro için söylenecek tek söz: Yok böyle bir ekran!

Yakın zamanda tanıtılacak olan Redmi K60 Pro’ya ilişkin ilk elden bilgi aktarımı devam ediyor. Telefonun ekran özelliklerinin detayları ise herkesin heyecanlanmasına neden oldu.

Redmi K60 Pro için söylenecek tek söz: Yok böyle bir ekran!

Akıllı telefon dünyasının önemli isimlerinden biri olan Redmi; Apple, Samsung, Xiaomi gibi teknoloji devlerine iyi bir alternatif görünümü çiziyor. Özellikle fiyat performans odaklı akıllı telefonlara yönelen Redmi, K60 Pro modeliyle çıtayı adeta gökyüzüne çıkaracak.

Normal şartlar altında bu yeni akıllı telefonun tanıtılmasına yalnızca 2 gün kaldı. Çinli teknoloji şirketinden yapılan açıklamada, Redmi K60 Pro’nun 27 Aralık’ta düzenlenecek etkinlikle tanıtılacağı belirtilirken, şirket kullanıcıların ilgisini diri tutabilmek için bu cihaza ait özellikleri paylaşmaya devam ediyor.

Redmi K60 Pro için söylenecek tek söz: Yok böyle bir ekran!

Redmi tarafından paylaşılan son bilgiye göre, Redmi K60 Pro’da 68,7 milyar renk desteği sunabilen 12 bit derinlikli ekran teknolojisi kullanılacak. Bu değerler gerçekten muazzam çünkü henüz kısa bir süre önce tanıtılan ve Xiaomi’nin gururu olarak nitelendirilen Xiaomi 13 serisinde bile ekran 1 milyar renk desteği sunuyor. Benzer başarıyı ekran çözünürlüğü konusuna da taşıyan Redmi K60 Pro’da Quald HD ekran çözünürlüğünü göreceğiz.

Öte yandan yeni akıllı telefon modelinin gücünü Qualcomm’un amiral gemisi yonga seti modeli Snapdragon 8 Gen 2’den alacağını ve bu işlemci kümesini de birçok farklı RAM + dahili depolama alanı seçenekleriyle destekleyeceğini hatırlatalım. Ayrıca bir kez daha belirtmek gerekirse, telefonun tüm özelliklerini görebilmek için yalnızca iki gün daha beklememiz yeterli olacak.