Redmi Note 14 Pro'nun kamera ve ekran detayları sızdırıldı

Redmi Note 14 Pro hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Cihazın kamera ve ekran özellikleri teknoloji tutkunlarının ilgisini çekiyor.

Redmi Note 14 Pro'nun kamera ve ekran detayları sızdırıldı

Redmi Note 14 Pro'nun ekran ve kamera sistemi hakkında bazı önemli detaylar Weibo'da paylaşıldı. Bu bilgilerin kaynağı Digital Chat Station adlı bir tipster.

Redmi Note 14 Pro’nun ekranı, 1.5K çözünürlüğünde mikro kavisli bir panele sahip olacak ve ön kamerayı barındıran ortada yer alan bir delikli yapıya sahip olacak. Ancak, ana kamerada bir değişiklik yapılarak 50 MP'lik büyük bir sensör kullanılacak ve periskop telefoto lensi bulunmayacak. Bu yeni modelin, ortada konumlanmış eliptik bir kamera adasına sahip olması bekleniyor.

Redmi Note 13 Pro, 6.67 inç büyüklüğünde ve 2712x1220 çözünürlüğünde düz bir AMOLED ekranla geliyor. Bu modelde, ince çerçevelerin yanı sıra 16 MP’lik ortada konumlanmış bir selfie kamerası ve 200 MP + 8 MP + 2 MP'lik arka kamera kurulumu bulunuyor. Yüksek çözünürlüklü ana kamera OIS, çok yönlü PDAF, f/1.7 diyafram ve 1/1.4 inç sensör boyutuna sahip. Cihaz, Snapdragon 7s Gen 2 işlemcisi ile güçlendirilmiş ve 8GB ya da 12GB RAM seçenekleri ile sunuluyor. Bataryası 5100mAh kapasitesinde ve 67W hızlı kablolu şarjı destekliyor.

Redmi Note 13 Pro Plus modeli ise, Redmi'nin ilk kavisli ekranlı telefonu olarak dikkat çekiyor ve 120W kablolu şarj desteği sunuyor. Bu modelde 5000 mAh batarya kapasitesi bulunuyor. Kamera ve ekran özellikleri ise Pro model ile aynı.

Redmi Note 14 serisinin Eylül ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. IMEI veritabanında görünen model numaralarına göre, dokuz modelden altısı "2409" kodunu içeriyor ve bu da Eylül ayında bir lansmanı işaret ediyor. Kalan üç model numarası ise "2411" kodunu taşıyor ve Kasım ayında bir lansman olabileceğini gösteriyor. Bu durum, serinin ilk olarak Eylül ayında Çin’de tanıtılacağını ve diğer pazarlara Kasım ayında geleceğini düşündürüyor.

Sonuç olarak, Redmi Note 14 Pro, ekran ve kamera konusunda bazı değişiklikler ile geliyor ve lansman tarihi de oldukça yakın görünüyor. Yeni modelin ne tür yenilikler getireceği merakla bekleniyor.