Resmen tanıtılan Vivo Y30 5G’nin özellikleri ve fiyatı da belli oldu

Teknoloji dünyasının önemli isimlerinden biri olan Vivo, 5G destekli yeni bir bütçe dostu akıllı telefon modelini daha resmen tanıttı.

Resmen tanıtılan Vivo Y30 5G’nin özellikleri ve fiyatı da belli oldu

Çinli akıllı telefon üreticilerinin günden güne sektörün hakimiyetini ele geçirmeye başladığı şu günlerde, bir diğer Çinli şirket Vivo’dan yeni bir akıllı telefon modeli daha geldi. Şirketin 5G destekli akıllı telefonlar ailesine katılan yeni üyesi Vivo Y30 5G, alt segment özellikleri ve uygun fiyatıyla dikkat çekiyor.

Telefonun ön yüzüne baktığımız zaman, 6,51 inç büyüklüğünde ve 720 x 1600 piksel çözünürlüğünde HD+ LCD ekran görüyoruz. Gücünü Dimensity 700 yonga setinden alan telefonda 6GB RAM ve 128GB dahili depolama alanı bulunuyor. Ön yüzeyinde 8MP’lik bir selfie kamerası bulunduran telefonun arka yüzeyindeki kamera planlaması ise 50MP + 2MP şeklinde gerçekleşmiş.

Resmen tanıtılan Vivo Y30 5G’nin özellikleri ve fiyatı da belli oldu

Vivo Y30 5G gücünü 5.000mAh’lık bir bataryadan alıyor. Hemen söylemek gerekir ki bu batarya donanımsal olarak mütevazi özellikler sunan yeni 5G destekli akıllı telefon modeli için fazlasıyla güçlü. Her ne kadar henüz kullanım detayları ortaya çıkmasa da Vivo Y30 5G, normal kullanım senaryosunda size tek şarj ile 2 günün üzerinde bir kullanım ömrü sunacaktır.

Büyük kapasiteli bataryasını 10W hızlı şarj teknolojisiyle destekleyen Vivo Y30 5G’nin satış fiyatının ise 237 dolar olduğu duyuruldu. Yeni akıllı telefon ilk etapta yalnızca Çin’de satışa sunulacakken, devam eden süreçte küresel piyasalarda da boy gösterip göstermeyeceği şimdilik bilinmiyor.