Mobil

Saf Android ve Sense 5 bir arada olabilir

Tayvanlı üreticinin üzerinde çalıştığı yeni proje kullanıcılara Sense 5 ve stok Android deneyimini bir arada sunacak.


Son yaşanan gelişmeler gösteriyor ki, Galaxy S4 ve HTC One’ın Google sürümleri için güncelleme desteği üretici firmadan gelecek. Galaxy S4 Google Edition için Android 4.3 güncellemesinin Samsung tarafında test ediliyor olması ve HTC’nin stok Android ile çalışan One modeli için yeni bir yazılım paketi hazırlıyor olması, güncelleme desteğinin üretici firma tarafından sağlanacağı tezini büyük oranda doğruluyor.

1373119841_switch.png

Android dünyasında önemli bir itibarı olan ve ekosistemin önde gelen yazılım geliştiricilerinden bir olan Paul O’Brien HTC’nin stok Android ile çalışan One modeli için Sense 5 seçeneğini hazırladığını iddia etti. Şirket böylece One modelinde Sense ve stok Android deneyimini aynı anda sunacak. Üstelik arabirimler arası geçiş bir tıklama ile sağlanacak. Proje şu an için gelişme aşamasında ve ilerleyen dönemlerde resmiyete kavuşması bekleniyor. Benzer bir uygulamanın Galaxy S4 için de olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Samsung da kullanıcılarına aynı telefonda stok Android ve TouchWiz Nature seçeneklerini sunabilir.

HTC One Google Edition’da stok Android’in yer alması sebebiyle kullanıcılar Kızılötesi, Blinkfeed ve HTC Zoe gibi desteklerden mahrumdu. Tayvanlı üretici Sense 5 seçeneği ile kullanıcıların söz konusu uygulamaları tecrübe etmesine olanak sağlayacak.

Yorumlar
Misafir
Neden help Htc haberlerinde hep Samsung adina rastliyoruz!
Cevapla
4yhan
Evet katılıyorum neden htc haberinde samsung adı geçiyor. Bu şekilde kıyaslama yapmayın. Dünyada en son samsung kalsa almam. Ben bilirim ne çektiğimi...
Cevapla
Misafir
nice one..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.