Mobil

Safari'ye iOS 6 dopingi!

Apple'ın gözbebeği tarayıcısı Safari için doping geldi!

Safari'ye iOS 6 dopingi!

Apple geçtiğimiz günlerde Amerika'da düzenlediği özel bir lansmanla yeni iOS versiyonu 6'yı tanıttı. Tanıtılan iOS 6 beraberinde 200'e yakın, irili ufaklı yeniliği de getirdi. Apple'ın yeni iOS'da sunduğu yeniliklerin bir dizi yenilik kullanıcıları çok yakından ilgilendiriyor.

İnternette çok hızlı bir şekilde yayılmaya başlayan iOS 6'nın beta sürümü bir çok kullanıcı tarafından indirildi fakat, geliştirici hesabı olmadan kullanılamayacağı anlaşıldığında tekrar iOS 5.1.1'e geçmek durumunda kaldı. iOS 6 ile birlikte Safari'de bir dizi test sonucunda gözle görülür değerde kalıcı hızlılıklar yaşandı.

1339601316_safarimain.jpgResmin büyük halini görmek için

iOS'a gelen yeni 6 güncellemesi ile birlikte Safari test sonuçlarına göre HTML5 testinde 324+9 puan alırken, bu rakam iOS 6'da 360+9'u bulmuş durumda. Bir başka test sonucuna göre ise iOS 5.1.1 %51'de kalırken, iOS 6 ise %57'yi yakalamış. Daha bir çok sitede karşılaştırılan test karşılaştırmalarına baktığımızda genel üstünlüğün henüz beta aşamasında olmasına rağmen iOS 6'da olduğunu belirtelim.

*Hatırlatmak gereken bir diğer nokta ise siz değerli takipçilerimiz için, iOS'un yeni versiyonunun beta aşamasında olduğunu belirtir, gelen güncellemede stabilite sorunları yaşabileceğinizi dile getirelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.