Mobil

Samsung 100 milyon tablet satışı hedefliyor!

2013 yılında kayda değer oranda tablet satan Samsung'un yeni yıl hedefi ise Apple'ı korkutabilir.


Akıllı telefon kategorisinde uzun bir süredir liderliği elinde bulunduran Samsung, tablet kategorisinde ise 2013 yılında kayda değer bir gelişme gösterdi. 2013 yılı bitmek üzere ve gelen raporlara göre Güney Koreli üretici yıl boyunca 40-42 milyon seviyesinde tablet satışı gerçekleştirecek. iPad hakimiyetini yıkmak noktasında oldukça iddialı olan Samsung gelecek yıl ise daha büyük satış rakamlarına ulaşmak istiyor.

1384801745_samsung-galaxy-tab-2014-edition-my-render1.jpg

Samsung cephesinden aktardığı haberler noktasında güvenilir bir sicile sahip olan Güney Koreli ETNews haber sitesine göre Samsung önümüzdeki yıl 100 milyon tablet satışı hedefliyor ve bu rakam doğrultusunda tedarikçileri yoklamaya başlamış.

Önümüzdeki yıl planlanan 100 milyon tabletin büyük bölümünü 7 ve 10-inç kategorisinde konumlandırılan tabletlerin oluşturması bekleniyor. Samsung ayrıca önümüzdeki yıldan itibaren (muhtemelen CES 2014 etkinliği) 12 ve 13.3-inç ekran boyutuna sahip tablet modelleriyle de tüketicilerin karşısına çıkacak. Android’in yanı sıra Windows 8.1 RT işletim sistemine sahip tabletler de gündemde olacak. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.